Hagubman

Vademecum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Hagubman jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

No słyszał to kto, żeby potwór drogę wozem zastawił i czekał przyczajony, psi syn? Przecież one za głupie na to!
– Egil, wojownik z Hindarsfjall

Zwykłe nekkery są tchórzliwe i słabe, atakują zawsze w grupie, a i to jedynie przy dużej przewadze liczebnej. Czasem jednak trafia się wśród nich osobnik górujący nad resztą zarówno siłą, wytrzymałością, jak i sprytem. Takie nekkery zwykło się nazywać wojownikami, choć jest to nazwa nieco myląca. Wojownik bowiem walczy honorowo, twarzą w twarz. Te wyrośnięte nekkery zaś działają bardziej jak zabójcy – uderzają zdradliwie, z zaskoczenia, od tyłu, bądź kiedy przeciwnik odsłoni się, wyprowadzając atak. Całe szczęście, podobnie jak inne nekkery, wojownicy są wrażliwi na wszystkie Znaki, a ich ciosy łatwo sparować bądź skontrować.

Taki właśnie nekker-wojownik, zwany Hagubmanem, zamieszkał w okolicy wsi Larvik na Hindarsfjall – i nie byli w stanie go pokonać nawet najbardziej waleczni wyspiarze. Ale wiedźmin... Wiedźmin to zupełnie co innego.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Hagubman jest najpotężniejszym nekkerem wojownikiem, z jakim przyjdzie ci sie zmierzyć w grze. Potwór rozpocznie walkę w pojedynkę, lecz gdy zadasz mu nieco obrażeń, ukryje się pod ziemią, przywołując ci do towarzystwa kilka zwykłych nekkerów. Pokonaj je możliwie jak naszybciej, gdyż w tym samym czasie Hagubman będzie regenerował swoje zdrowie. Wydatnie mogą pomóc ci w tym Znak Igni oraz petardy takie jak Północny Wiatr i Gwiazda Tańcząća. Kiedy zabijesz wszystkie pomniejsze bestie, nekker wojownik ruszy ponownie do ataku. Taka sekwencja powtórzy się kilkukrotnie, aż do śmierci Hagubmana.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.