Wiwerna

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiwerna jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Najgroźniejszą spośród wivern zwie się królewską. W niektórych kręgach zaś, pardon, kurewską.
– Albina Tottelkampf, wykładowczyni nauk przyrodniczych w Aretuzie

Wiverna często mylona jest ze smokiem – i choć jest od swych słynnych krewnych znacznie mniejsza i nie zieje ogniem, i tak jest niezwykle groźnym potworem. Szczególnie złą sławą okryte są tak zwane wiverny królewskie, które, podobnie jak monarchowie, są niezwykle drażliwe i śmiertelnie niebezpieczne.

Wiverna atakuje zwykle z powietrza, obalając ofiarę uderzeniami potężnych skrzydeł. Po wylądowaniu atakuje zębatą paszczą, odwracając uwagę przeciwnika od swej najniebezpieczniejszej broni – żądła na końcu długiego, muskularnego ogona. Jego uderzenie niesie ryzyko zatrucia silną toksyną. Nawet dla odpornego na większość trucizn wiedźmińskiego organizmu zatrucie jadem wiverny jest niezwykle bolesne, dlatego warto przed walką zabezpieczyć się za pomocą odpowiednich eliksirów.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: gniazdują w odosobnionych miejscach w Velen i na Skellige, przeważnie wśród wzgórz

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Wiwerny są niezwykle jadowite nawet jak na drakonidy. Potrafią pluć trucizną, jak również zatruwać wrogów poprzez żądło znajdujące się na końcu ich ogona, co sprawia, że zażycie Wilgi przed walką jest niemal koniecznością.

Poza tym wiwerny stosują niemal tę samą taktykę co inne drakonidy: atakują z powietrza, próbując powalić przeciwnika. Możesz zatem czekać na potwora z obnażonym srebrnym mieczem wysmarowym olejem przeciw drakonidom i wykonywać uniki lub strącić bestię na ziemię Kartaczem lub Znakiem Aard. Zważywszy na to, że wiwerny potrafią wzlecieć naprawdę wysoko, ustrzelenie tego potwora z kuszy może okazać się niewykonalne.

"W parterze" wiwerna korzysta przede wszystkim ze swoich kłów, pazurów i ogona. Ataki te możesz próbować parować, jednak w przypadku niepowowdzenia konsekwencje mogą być opłakane. Potwór ten nie należy jednak do najzwrotniejszych, dlatego zamiast tego staraj się go flankować, zadawać kilka szybkich ciosów i odskakiwać. W ten sposób prędzej niż później wiwerna powinna paść trupem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.