Żywiołak ziemi

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Żywiołak ziemi jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jak przeżyć spotkanie z żywiołakiem ziemi? Proste. Uciekać, ile sił w nogach.
– Nino Murk, łowca głów

Żywiołak ziemi składa się z błota, szlamu, gliny, piasku i skalnego pyłu, zlepionego wodą i ożywionego magią. Ten stwór, choć pozornie powolny i ociężały, jest niezwykle groźnym przeciwnikiem, którego niedoświadczeni wiedźmini powinni za wszelką cenę unikać.

Żywiołak ziemi odznacza się niezwykłą wytrzymałością. Z racji ogromnej masy ciężko wytrącić go z równowagi czy przewrócić, zadanie najgłębszej choćby rany nie spowoduje krwawienia, nie czynią mu krzywdy żadne trucizny ani nawet ogień.

Z kolei żywiołakowi zabicie człowieka przychodzi z zatrważającą łatwością – czy to poprzez zadanie potężnego ciosu pięścią, czy też ciskając z ogromną siłą kamieniami. Jedynym chyba słabym punktem tego stwora jest wrażliwość na dwimerytowy pył – przed starciem warto więc przygotować zawierające ten składnik petardy.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: można je spotkać w starych ruinach i laboratoriach magów

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Siła i wytrzymałość, jaką dysponuje żywiołak ziemi, sprawiają, że jest to bardzo trudny przeciwnik nawet dla zaprawionego w boju wiedźmina. Tym bardziej, że potwór również bardzo wysoką odporność na magię - Znaki Aksji oraz Igni nie przydadzą się prawie w ogóle, a Yrden i Aard mogą go jedynie nieco spowolnić. Warto korzystać za to z bomb dwimerytowych, które czynią tego potężnego przeciwnika nieco bardziej podatnym na ciosy.

W walce z żywiołakiem ziemi należy korzystać ze srebrnego miecza posmarowanego olejem przeciw istotom magicznym oraz silnych ataków, które jako jedyne mają szansę zadać przeciwnikowi sensowną liczbę obrażeń. Zadawaj jeden, góra dwa ciosy, po czym odskakuj w bok, by uniknąć potężnej kontry potwora. Gdyby uskok się nie udał, Znak Quen będzie twoim najlepszym przyjacielem. Jeśli żywiołak przykucnie i schowa głowę w swoich olbrzymich dłoniach, nie atakuj - nie tylko nie zadasz mu żadnych obrażeń, ale te zostaną wręcz odbite, co może również prowadzić do oszołomienia!

Warto też wspomnieć o atakach specjalnych tej potężnej istoty, które lubi ona bardzo często wykorzystywać. Jeśli żywiołak podniesie wysoko jedną ze swoich stóp, spodziewaj się po chwili wielkiego tąpnięcia, które rozedrze podłoże wokół potwora, zadając spore obrażenia. Jeszcze bardziej piornujący efekt ma wyskok stwora. Atak ten tworzy potężną falę uderzeniową, która nie tylko może cię powalić, ale również zamknąć na ok. 15 s w niewielkim kamiennym kręgu, nierzadko uniemożliwiając ucieczkę przed kolejnymi ciosami żywiołaka.

Na szczęście ten potężny przeciwnik ma również jedną, ale poważną słabość: jest stosunkowo powolny. Jeśli zatem nie dasz się porwać gorączce walki, lecz powoli i konsekwentnie będziesz realizował taktykę silnych ataków i uników, to pewnym czasie potwór powróci do Matki Ziemi. Nie miej jednak złudzeń - będzie to długa i wyczerpująca potyczka.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.