Fechmistrz

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt znany jest jako mistrz miecza. W Wiedźminie 3 można oczywiście osiągnąć podobny status, choć wymaga to mocnego ograniczenia inwestycji punktów umiejętności w Znaki oraz alchemię. Kto jednak powiedział, że widowiskowe i efektywne eliminowanie wrogów przy pomocy samego miecza nie jest satysfakcjonujące?

Dobór umiejętności

Przedstawiony tutaj build niemal w całości koncentruje się na umiejętnościach związanych z szermierką. Ten fechmistrz bazuje na szybkości, zwinności i lekkim pancerzu; jest mistrzem ripost i uników, lecz jeśli przeciwnik przebije się przez wszystkie zastawy, może mu zadać poważne obrażenia. Jest to zatem build nastawiony na szybkie eliminowanie wrogów bez zawracania sobie głowy Znakami czy eliksirami.

  • Gałąź A: Pamięć mięśniowa (5/5), Precyzyjne cięcia (5/5), Młynek (5/5) - szybkie ataki są podstawą działań fechmistrza, dlatego w pierwszej kolejności warto zainwestować właśnie w tę gałąź rozwoju i zwiększyć wachlarz ofensywnych rozwiązań oraz generowanie Adrenaliny.
    Mutagen: Większy czerwony mutagen
  • Gałąź B: Trening siłowy (5/5), Miażdżące ciosy (5/5), Rozpłatanie (5/5) - po zdobyciu większości szlifów jako szybki i zwinny szermierz, warto pomyśleć o atakach silnych, bowiem ciężko opancerzonych wrogów będzie z biegiem czasu przybywać. Powyższe trzy umiejętności stanowią dobry punkt wyjścia, zwiększając m.in. zadawane obrażenia, siłę ataku czy szansę na trafienie krytyczne, a dodatkowo przyspieszając regenerację Adrenaliny.
    Mutagen: Większy czerwony mutagen
  • Gałąź C: Okaleczenie (5/5), Riposta (5/5), Mordercza precyzja (2/2) - zdobywszy odpowiednią liczbę punktów w drzewku Szermierki, warto pomyśleć o wymaksowaniu szybkich ataków oraz obrony. To m.in. zwiększy szansę na wywołanie krwawienia, natychmiastiowe zabicie przeciwnika, a także znacząco wzmocni zdolność do skutecznego kontrataku.
    Mutagen: Większy czerwony mutagen
  • Gałąź D: Piorunujące uderzenie (5/5), Synergia (5/5) Techniki Szkoły Kota (1/1) - inwestycja w Techniki Szkoły Kota powinna zostać poczyniona dość wcześnie, lecz ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie, by umiejętność ta wylądowała w niniejszej gałęzi drzewka. Wreszcie jest też czas na wymaksowanie silnych ataków i tym samym osłabienie defensywy wroga, a także skromną inwestycję w alchemię, która zwróci się w postaci mocniejszego wpływu mutagenów i tym samym poprawienia efektywności całego builda.
    Mutagen: Większy czerwony mutagen

Inne przydatne zdolności: Skupienie, Niezabijalność, Opanowanie, Najlepszą obroną jest atak

Dobór ekwipunku

Dobór oręża jest oczywiście kwestią gustu, jednak jeśli brać pod uwagę optymalizację pod build, to finalnie... i tak chyba warto postawić na kombinację Iris oraz Aerondighta. Ciekawą kontrpropozycją, szczególnie na wczesniejszym etapie rozgrywki, są miecze należące do rynsztunku szkoły kota, bowiem zapewniają dodatkowe premie do szybkich ataków czy krwawienia oraz Stalowy i Srebrny miecz wiedźmińskiego cechu żmii. Jeśli chodzi o pancerz, w podstawowej części gry najlepszym, wczesnym wyborem będzie pancerz należący do rynsztunku szkoły kota. Po zainstalowaniu dodatku Serca z kamienia warto zastanowić się, czy nie lepszą opcją będą Buty, Rękawice, Spodnie i Pancerz Księżyca w Nowiu przy jednoczesnym zastosowaniu słowa glificznego Lekkość, które pozwoli zachować wszystkie najważniejsze atuty takiego zestawu. W przypadku posiadania dodatku Krew i wino podobną strategię można obrać w przypadku pancerza należącego do rynsztunku szkoły mantikory.

Wśród ulepszeń broni zdecydowanie najbardziej kuszącą opcją jest słowo runiczne Odnowienie, które gwarantuje "zwrot" wytrzymałości za każdego zabitego wroga - a przecież w tym buildzie chodzi właśnie o szybkie likwidowanie przeciwników! Podobny rezultat, tyle że z Adrenaliną, można osiągnąć za pomocą słowa Triumf. Inną ciekawą opcją jest usprawniające umiejętności Młynek i Rozpłatanie Przecięcie.

Na niższych poziomach warto skupić się na runach, które zwiększają siłę ataku, przyrost Adrenaliny, przebicie pancerza czy szansę na wywołanie krwawienia, wytrącenie z równowagi lub oszołomienie. To oznacza, że warto przyjrzeć się takim kamieniom runicznym jak Czernobóg, Perun, Swaróg, Dziewanna, Strzybóg i Trygław.

Jako że niniejszy build w ogóle pomija Znaki, dobór glifów oraz słów glificznych nie ma wielkiego znaczenia. W takiej sytuacji warto potencjalne ulepszenia skupić wokół znaku Quen, który niekiedy może uratować wiedźmińską skórę nawet na swoim najniższym poziomie. Stąd warto zainwestować w Tarczę oraz glify Quen. Inną dobrą alternatywą wydaje się Odbicie, które uczyni Wiedźmina nieco mniej podatnym na ataki bronią dystansową.

Dobór mutacji

Krwawa łaźnia to zdecydowanie najlepszy wybór, ponieważ pozwoli drastycznie zwiększyć siłę ataków (aż do 250%!), a przy tym efekty walk staną się naprawdę spektakularne! Jedyne, na co musisz uważać, to nie pozwalać przeciwnikom zbyt często przebijać się przez twoją obronę... ale przecież właśnie o to chodzi w tym buildzie postaci.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.