Wiedźmiński rynsztunek

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmiński rynsztunek to swego rodzaju nowość w Wiedźminie 3. Wprawdzie już w poprzednich grach można było znaleźć ekwipunek odpowiednio skrojony pod zabójców potworów, jednak dopiero w ostatniej części trylogii pojawiły się kompletne zestawy broni i pancerzy dla kilku wiedźmińskich cechów.

Co wyróżnia wiedźmiński rynsztunek na tle innych przedmiotów?

  • Wygląd. Każdy przedmiot jest na swój sposób unikalny i posiada wygląd oraz cechy charakteryzujący daną szkołę wiedźminów -wystarczy przyjrzeć się z bliska zdobieniom zbroi oraz jelcom i rękojeściom mieczy.
  • Jakość. Przedmioty należące do wiedźmińskiego rynsztunku są przeważnie lepsze od większości odpowiedników na tym samym poziomie.
  • Dodatkowe premie. Po zainstalowaniu dodatku Krew i wino korzystanie jednocześnie z trzech lub sześciu pasujących do siebie elementów wiedźmińskiego rynsztunku zapewnia Białemu Wilkowi kolejne bonusy, które są unikatowe dla każdej szkoły.
  • Brak skalowania. Żaden z elementów wiedźmińskiego rynsztunku - poza stalowym mieczem o nazwie Teigr - nie skaluje się wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia.
  • Sposób zdobycia. Każdy element wiedźmińskigo rynsztunku należy wykuć u rzemieślnika o odpowiednich umiejętnościach.
  • Oznaczenie. Przedmioty tego typu są oznaczone w grze kolorem zielonym.

Rodzaje wiedźmińskiego rynsztunku

W podstawowej części gry Wiedźmin 3: Dziki Gon Biały Wilk może korzystać z czterech pełnych zestawów broni i pancerzy oraz stalowego i srebrnego miecza wiedźmińskiego cechu żmii. Wspomniane zestawy należą do cechów gryfa, kota, niedźwiedzia i wilka. Składają się ze zbroi, rękawic, spodni, butów oraz dwóch mieczów: stalowego oraz srebrnego. Do tego wszystkiego cechy kota i niedźwiedzia mogą poszczycić się własnymi kuszami, choć posiadają one tylko jeden poziom zaawansowania, a ich obecność w ekwipunku nie jest wliczana do przedmiotów zapewniających dodatkowe premie.

  • Rynsztunek szkoły gryfa został stworzony z myślą o graczach, którzy lubują się w używaniu Znaków, a zwłaszcza Znaku Yrden. W połączeniu z rynsztunkiem z tej szkoły może on stać się podstawą szybkiego i sprawnego likwidowania potworów.
  • Rynsztunek szkoły kota to ekwipunek idealnie skrojony dla prawdziwego asasyna - szybkiego, zwinnego i grającego niezbyt czysto. Usprawnia szybkie ataki, zapewnia dodatkowe premie za ciosy w plecy, a ponadto bardzo dobrze koreluje ze Znakiem Aard.
  • Rynsztunek szkoły niedźwiedzia jest idealny dla graczy, którzy stawiają ciężki pancerz i twardą stal ponad szybkość i zwinność. Rynsztunek tej szkoły zapewnia bardzo dobrą ochronę oraz doskonałe wsparcie dla Znaku Quen. To również dobry wybór dla tych, którzy w walce lubią polegać na umiejętnościach powiązanych z Adrenaliną.
  • Rynsztunek szkoły wilka to dość uniwersalny sprzęt, który przyda się wiedźminowi pragnącemu robić użytek ze wszystkich dobrodziejstw swojej szkoły. Należy go szczególnie polecić tym graczom, którzy lubią korzystać z olejów i petard, bowiem zapewnia bardzo dobre bonusy przy ich używaniu.

Czy warto inwestować czas i pieniądze w wiedźmiński rynsztunek? Zdecydowanie tak, ponieważ zebranie wszystkich elementów wyposażenia danego cechu może stanowić bardzo ważny element efektywnego rozwoju postaci, co jest szczególnie istotne na wyższych poziomach trudności. Dzięki temu, że w grze istnieje kilka rodzajów wiedźmińskiego rynsztunku, każdy może wybrać zestaw broni czy pancerza odpowiedni do jego potrzeb.

Tworzenie i ulepszanie wiedźmińskiego rynsztunku

W podstawowej części gry Wiedźmin 3: Dziki Gon każdy z w/w zestawów rynsztunku posiada cztery stopnie zaawansowania. Broń i pancerze mogą występować w wersji podstawowej, ulepszonej, wyśmienitej i mistrzowskiej.

Stworzenie dowolnego wiedźmińskiego przedmiotu wymaga:

  • Zdobycia odpowiedniego schematu rzemieślniczego. Diagramy te można przeważnie znaleźć w starych ruinach lub innych dawno zapomnianych miejscach, co zazwyczaj wiąże się z pewnym wyzwaniem. Lokalizację poszczególnych schematów można poznać dzięki specjalnym mapom, choć ich zakup nie jest konieczny, ponieważ schematy wiedźmińskiego rynsztunku występują zawsze w tym samym miejscu. To oznacza, że jeśli wiesz, gdzie masz szukać, możesz zaoszczędzić na wspomnianych mapach.
  • Zdobycia odpowiednich materiałów rzemieślniczych. Listę niezbędnych przedmiotów poznasz dzięki schematom lub... naszym poradnikom. Same materiały zdobędziesz wskutek zabijania potworów, przetrząsania skrytek z losową zawartością lub od samych rzemieślników.
  • Znalezienia odpowiedniego rzemieślnika. Wykucie ulepszonej i mistrzowskiej wersji mieczów lub zbroi wymaga kowala lub płatnerza o co najmniej mistrzowskim stopniu umiejętności, natomiast aby stworzyć mistrzowską wersję rynsztunku, będziesz musiał odszukać arcymistrza w swoim fachu... Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji rzemiosła.

Tworzenie każdego elementu wiedźmińskiego wyposażenia należy rozpocząć od jego podstawowej wersji. Następnie ten stanie się bazą dla wersji ulepszonej, która umożliwi stworzenie wersji wyśmienitej, itd. Warto jednak pamiętać, że elementy wiedźmińskiego rynsztunku przeważnie posiadają dość wyśrubowane wymagania dot. poziomów, od których można je użytkować, dlatego niekiedy warto wstrzymać się z ulepszaniem zbroi czy pancerza - w przeciwnym razie możesz utracić dostęp do nich aż do momentu, gdy awansujesz na stosowny poziom!

Warto też pamiętać, że po ulepszeniu elementu wiedźmińskiego rynsztunku, zachowa on wszystkie glify oraz runy, które posiadała jego poprzednia wersja.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.