Skocz do zawartości

panteramglista

Użytkownicy
  • Postów

    1
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez panteramglista

  1. Spotkałam wiele postaci w literaturze fantasy, które mnie urzekły. Znane mi jest uczucie smutku po skończeniu książki- jak to to już, ja chce jeszcze!(o śmierci ulubionego bohatera nie wspominając). Bardzo ciężko mi było zdecydować się na jedną, ponieważ część magii fantasy tworzą właśnie postacie. Wybrałam, więc taką, która zaczarowała mnie w kompletnie przewrotny i mroczny sposób. Asmodeusz jest drugoplanowym bohaterem "Siewcy wiatrów", doradcą i przyjacielem Lucyfera, diabelnie przystojnym(która oparłaby się seledynowym włosom, białej cerze i fiołkowym oczom?). Nie można z całą pewnością stwierdzić czy jest dobry, albo zły. Jest skomplikowany, niezaprzeczalnie inteligentny, dosyć złośliwy, pełen sprzeczności- właściciel sieci kasyn i burdeli romantykiem? Tym co trafia do mnie najbardziej jest jego trochę cyniczne, ironiczne poczucie humoru, ale pozbawione całkowitego zgorzknienia, dystans do siebie i wierność przyjaciołom. No i jak to nie polubić demona, który "objawił się pewnemu mnichowi i z oburzeniem zażądał, żeby ten przestał go tak szkaradnie malować."?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...