Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Last week
 2. Earlier
 3. Lumek

  Arcyprzedmioty

  Wspaniale. Dzięki za odpowiedź.
 4. Cześć. Yoana i Hattori potrafią wytwarzać przedmioty do poziomu mistrzowskiego. Przedmioty poziomu arcymistrzowskiego może stworzyć jedynie Lazare Lafargue z Hauteville w Toussaint.
 5. Cześć. Mam problem z arcymistrzowskimi przedmiotami. Mam już przedmioty na poziomie mistrzowskim założone na wiedźmina. Zebrałem już schematy arcymistrzowskie. Wykonałem zadania dla tej kobiety płatnerza i dla kowala Hattoriego. Z tego co wiem to jedyni rzemieślnicy w grze co mogą wytwarzać arcymistrzowskie przedmioty. Te przedmioty są dostępne od 40 poziomu. Ja mam 37 poziom ale nie powinno być problemu żeby je wytworzyli. Wcześniej z mistrzowskimi czy ulepszonymi nie było problemu. Mimo, że nie mogłem ich jeszcze założyć to mogłem je wytworzyć. Chciałem się dowiedzieć czy to jest jakiś błąd w grze czy muszę czekać do 40 poziomu żeby je wytworzyli?? Może są jakieś inne zadania żeby ich nakłonić do współpracy?? Proszę o pomoc bądź wyjaśnienie tej sytuacji. Nie chcę nawet myśleć , że nie będę mógł mieć tych przedmiotów, to wtedy szkoda czasu na grę i będzie zawód straszny.
 6. Chciwość blokuje zdrowy rozsądek. WotC najwidoczniej wierzyło do końca w siłę swojego poprawnie politycznego korpobełkotu.
 7. Zastanawia mnie, że tam nikomu, ale to absolutnie nikomu decyzyjnemu nie zapaliła się lampka, jakie to może przynieść szkody wizerunkowe? Przecież teraz, nawet jeśli wszystko pozostanie po staremu, każdy twórca contentu dwa razy się zastanowi nad korzystaniem z SRD, ponieważ jeśli WotC raz odstawiło taki numer, to pewnie wróci do pomysłu za jakiś czas. A wystarczyło skorzystać z przywileju milczenia...
 8. Na chwilę obecną tak. Poza tym SRD 5.1 do bieżącej edycji ma stać się Creative Commons, co oznacza, że bedzie można z niego korzystać praktycznie bez ograniczeń.
 9. @aniolbezsercaczy ja dobrze słyszałem, że WotC zamierza się jednak wycofać z projektu nowego OGL?
 10. Chodzi o sytuację, w której formalnie walczysz z Demonami Pustki, ale tak naprawdę ich nie zabijasz, tylko niszczysz Kamień i w ten sposób zgarniasz ekstra PD za zabitych w walce wrogów?
 11. Jeżeli zniszczy się kamień będą zaangażowany w walkę z demonami otrzyma się 37000 PD
 12. Artykuł ten jest częścią solucji gry Divinity: Original Sin. Całość przeczytasz pod niniejszym adresem: Zamknięcie rozpadliny
 13. To zależy, do której lokacji zostałeś wysłany? Zadanie umieszcza bowiem te artefakty w losowych lokacjach i ciężko pomóc bez informacji, o którą lokację chodzi.
 14. Artykuł ten jest częścią solucji gry The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard. Całość przeczytasz pod niniejszym adresem: Zaginiony relikt
 15. Nie wiem co wybrać z tych 4 rychomych ustrojstw by otworzyć bramę. 
 16. Czytałem co nieco o tym. Dość dziwny zabieg. Jednocześnie zamknęłi kilka studiów tworzących gry w oparciu o licencję D&D. Ewidentnie skalują biznes w dół. Niemniej jak pokazuje życie natura nie lubi próżni i Paizo Inc., czyli twórcy Pathfindera, zareagowali stworzeniem Open RPG Creative License. Kto wie, być może będziemy świadkami wielkiej migracji twórców...
 17. WotC pojechało po bandzie. W ubiegły weekend wyciekły projekty nowego OGL (ver. 1.1), które było nastawione na rozwalenie konkurencyjnych biznesów i zniechęcenie ludzi do wchodzenia na KS. WotC w całej swej korporacyjnej mądrości doszło do tego, że podmioty, które generują przychody > 50k będą się musiały to raportować, a jeśli przychody będą powyżej 750k to wówczas będą musiały płacić 20-25% haraczu. Od PRZYCHODU a nie dochodu. Dodatkowo pojawiła się kwestia tego, że WotC miałoby prawo wypowiedzieć licencję i przejąć od twórców ich materiały. Pół biedy gdyby to dotyczyło OD&D, ale to miało dotyczyć do wszystkich edycji "dedeków". Wiele wydawnictw zareagowało tak, że będzie tworzyć własne mechaniki (modyfikacje) oraz OGL do nich, a WotC może się udławić swoje. Critical Role, które siedzi w kieszeni WotC dało między wierszami do zrozumienia, że nie lubią tego (bo sami zaczęli tworzyć duże niezależne rzeczy). Masa ludzi porezygnowała z subskrypcji na D&DBeyond. Ostatecznie WotC wydało dość żenujące oświadczenie, że wszystko co rezygnowała to dla dobra fandomu, żeby bronić inkluzwyności przed hejtem i wyzyskiem złych korpo (chędożeni hipokryci),a le między wierszami dali do zrozumienia, że będą działać, ale nie na tak wielką skalę. Narychotwałem list do CEO WotC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 18. Lionhearta pożyczonego od kumpla mam zainstalowanego na jakimś stary dysku. Fajna gierka, szkoda, że tak bardzo niedorobiona.
 19. I to jest dobra wiadomość! A kwestia Eno zostanie wyklarowana w aktualizacji solucji, obiecuję. :)
 20. Na GOG.com ruszyła Zimowa Wyprzedaż Klasyki. Do wyjęcia za pół darmo są m.in. Dragon Age: Początek, gry z serii Might & Magic, Lands of Lore, Ultima, a nawet nieco zapomniane produkcje jak Lionheart czy Jade Empire. Akcja trwa do końca 13 stycznia włącznie.
 21. Podejrzewam, że mogłoby to zadziałać - Eno do czasu opuszczenia przez postać lokacji byłby obecny. Niezbyt honorowe i pasujące lepiej do Mrocznego Bractwa rozwiązanie. PS: Linki do solucji Morrowinda działają
 22. @Radomirwitaj i dziękuję za miłe słowa! Czy możesz opisać, co było problemem przy założeniu konta? Ja problemów nie mam, ale spróbuję zreplikować problem i go sprawdzić. Taką też mam nadzieję. Więcej napiszę w tym tygodniu. Wiem, miało być w poprzednim, ale przyplątała się grypa, która trochę pokrzyżowała mi szyki...
 23. O ile pamiętam, ale mogę się mylić, można też zabić Eno zaraz po "pokojowym" przejęciu zwierzchnictwa i dzięki temu zarówno "mieć ciastko", jak i "zjeść ciastko". Ale mogę się mylić i na pewno sprawdzę to przy odświeżaniu solucji. Dzięki za uwagę. Linki powinny działać. Rzecz w tym, że strony są cache'owane i żeby zobaczyć efekt, trzeba odświeżyć stronę.
 24. Dzięki i wzajemnie Założyłem konto żeby podziękować za poradniki Przy okazji muszę powiedzieć że strona dobrze wygląda P.S. Miałem problem z założeniem konta, dopiero założenie przez google zadziałało a bardzo nie chciałem z tej opcji skorzystać.
 25. Wszystkiego dobrego! Mam nadzieję, że zmiany przyciągną ludzi na forum
 26. W imieniu swoim i redakcji pragnę złożyć wszystkim czytelnikom Enklawy życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Nsrodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2023 r. Niech nadchodzące dni będą dla Was czasem spędzonym z dala od codziennych trosk i w miłej, rodzinnej atmosferze, a najbliższe dwanaście miesięcy okażą się lepsze od obecnego, niezwykle niespokojnego w wielu wymiarach, roku. Dla Enklawy przyszły rok może być również czasem wielu ciekawych zmian i nowości. Do tego tematu wrócę jednak już po świętach. Wesołych Świąt!
 27. Postać dzięki zakończeniu zadania z Nićmi uzyskuje specjalne zaklęcie Zdolność Mephala (Kameleon 50% i +10 do ataku na 60 sekund). Żeby odzyskać Nici postać przy awansie na arcymistrza musi wyzwać Eno na pojedynek - jeśli pozwoli mu odejść to nie odzyska już Nici. PS: Link nadal nie działają jak powinny.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...