Jump to content
 1. EnklawaNetwork.pl

  1. Wortal EnklawaNetwork.pl

   W tym dziale możesz zgłaszać wszelkie uwagi, prośby, postulaty etc. dotyczące funkcjonowania serwisu oraz forum.

   616
   posts
 2. Gry cRPG

  1. Other Games

   Gry wzdłuż i wszerz. To również tutaj warto poruszyć tematy gier, które nie posiadają własnych subforów.

   1k
   posts
  2. The Witcher

   Wiedźmin, Zabójcy Królów oraz Dziki Gon to trylogia, która na stałe wpisała się do kanonu gier cRPG. A to przecież nie koniec - jest też wszakże Wojna Krwi, Gwint, a w przyszłości nowa saga... Na pohybel!

   334
   posts
  3. Baldur's Gate Saga

   Baldur's Gate było jedno z tych serii, które zapoczątkowały istnienie Enklawy. Dziś, ponad dwadzieścia lat po premierze, wyprawa do Wrót Baldura i Amnu wciąż smakuje tak samo dobrze jak za pierwszym razem. No i nie wolno zapominać o Baldur's Gate III, które opuściło Early Access i może okazać się kolejnym spektakularnym sukcesem!

   174
   posts
  4. Icewind Dale Saga

   Icewind Dale od zawsze był "młodszym bratem" znacznie bardziej popularnego Baldura. Mimo tego dwie wyprawy do Doliny Lodowego Wichru były na swój sposób urzekające. Zdecydowanie jest o czym rozmawiać!

   47
   posts
  5. The Elder Scrolls Saga

   Na początku był Morrowind... Cóż, to nie do końca prawda, ale wielu z nas może tak powiedzieć. Seria The Elder Scrolls wypłynęła jednak na szerokie wody dzięki Oblivionowi, a przede wszystkim Skyrimowi, by później spróbować podbić kolejne tereny za sprawą ESO i TES: Legends. I to bynajmniej nie koniec, ponieważ na horyzoncie jest już TESVI i niezwykle ambitne mody do Skyrima.

   203
   posts
  6. Dragon Age Saga

   Dragon Age miał być duchowym spadkobiercą Baldur's Gate. Czy był? Zdanie względem pierwszej części są podzielone; później seria wyewoluowała w zupełnie innym kierunku. Teraz, po przygodach Hawke'a i Inkwizytora, wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej odsłony sagi. Wróćmy zatem do przeszłości i zastanówmy nad przyszłością Thedas.

   167
   posts
  7. Mass Effect Saga

   Kosmiczna trylogia Mass Effect na trwale zapisała się w historii gamingu. Jej kolejna odsłona nie odniosła już tak spektakularnego sukcesu. BioWare nie powiedziało jednak jeszcze ostatniego słowa, dlatego możemy spodziewać się kolejnych wypraw w stronę Drogi Mlecznej. Czy ponownie z Liarą T'Soni u boku?

   60
   posts
  8. Divinity Saga

   Osadzone w Rivellonie gry z serii Divinity przez lata budowały swoje pozycję, jednak dopiero dwie ostatnie produkcje spod znaku Original Sin przyniosły Larian Studios prawdziwy rozgłos. Belgijskie studio skupia się obecnie nad Baldur's Gate III, jednak Divinity naznaczyło epokę tak dobitnie, że jeszcze długo będzie o czym rozmawiać.

   19
   posts
  9. Neverwinter Nights Saga

   Neverwinter Nights doczekało się dwóch części i kilku dodatków, a każda z nich zyskiwała sobie wierne grono fanów. Mimo upływu lat i braku perspektyw na kolejną odsłonę serii, scena modderska nadal żyje i ożywia również fanów NwN. Porozmawiajmy zatem, ale nie tylko o modach!

   64
   posts
  10. Torment Games

   Planescape: Torment i Torment: Tides of Numenera to dwie różne gry osadzone w dwóch różnych światach i tworzone przez dwa różne studia. Ich spoiwem jest jednak część tytułu, która definiuje grę z wieloma ścianami tekstu i w której wybory i konsekwencje nie są tylko pustym frazesem. A może nie zgadzacie się? W każdym razie zapraszamy do rozmowy!

   20
   posts
  11. Gothic Saga

   Historia Bezimiennego rozpoczęła się niepozornie, lecz ostatecznie rozrosła się do kilku pokaźnych gier. Świat Myrtany po dziś dzień przemierza wielu niestrudzonych wędrowców. Zajrzyjcie tu zatem i podzielcie się swoimi doświadczeniami!

   70
   posts
  12. Fallout Saga

   Jak mógłby wyglądać świat po nuklearnej apokalipsie? Być może właśnie tak jak w serii Fallout. Bez względu na to, czy ktoś jest fanem oryginalnych, izometrycznych gier, czy preferuje raczej nowsze produkcje spod znaku Bethesdy, na tym forum z pewnością znajdzie coś dla siebie.

   138
   posts
  13. Diablo Saga

   Diablo jest serią, które przedefiniowała pojęcie action RPG-a. Być może "trójka" nie jest tego najlepszym przykładem, ale przecież poprzednie dwie części nadal mają się całkiem nieźle, a IV stała się prawdziwym hitem! Fanom Diablo nie powinno zatem zabraknąć tematów do dyskusji.

   126
   posts
  14. Cyberpunk

   Cyberpunk 2077 nie zaliczył najlepszej premiery, ale odbił się od dna i stał naprawdę solidną produkcją. Na horyzoncie jest już dodatek Widmo wolności, dlatego tym bardziej zapraszamy do dyskusji o przygodach V, wrażeniach z gry i nie tylko!

   7
   posts
  15. MMORPGs

   Lata lecą, a gry MMORPG nie tracą na popularności. Od World of Warcraft przez serie Guild Wars, Star Wars: The Old Republic po Neverwinter i mniej znane tytuły. Jeśli pragniesz porozmawiać o dowolnym MMO, to jest to właściwe miejsce!

   286
   posts
 3. Fantasy & Sci-Fi

  1. Literatura

   Sapkowski, Pilipiuk i Piekara? A może Tolkien, Martin i Lem? Bez względu na to, jaką fantastykę czytasz, zapraszamy do dyskusji!

   2k
   posts
  2. Film

   Od Władcy Pierścieni po Wiedźmina, od Firefly po Star Treka i Wikingów. Jeśli lubisz fantastyczne filmy i seriale, na pewno znajdziesz tutaj pole do dyskusji.

   551
   posts
  3. Konwenty

   Rok 2020 wywrócił kalendarz konwentowy do góry nogami. Czy rok 2021 będzie podobny? Czy tradycyjne spotkania fantastów powrócą w pełnej krasie, czy może dalej będą skupiać fanów online? Jest o czym rozmawiać!

   827
   posts
 4. Gry fabularne (RPG)

  1. Gry fabularne (RPG)

   Chcesz podyskutować o ulubionych settingach, wymienić uwagi dotyczące podręczników? Lub po prostu odnieść się do naszy artykułów? Zapraszam do dyskusji w dziale gier fabularnych!

   799
   posts
 5. Offtopic

  1. Offtopic

   "O wszystkim i o niczym", czyli dział przeznaczony na rozmowy o wszystkim, co nie ma nic wspólnego z tematyką RPG lub fantasy.

   2.8k
   posts
  2. Twórczość własna

   Stworzyłeś coś unikatowego? Opowiadanie, fanfik, grafikę? Podziel się nią z nami tutaj!

   1k
   posts
 • Forum Statistics

  1.5k
  Total Topics
  16.8k
  Total Posts
 • Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 3 Guests (See full list)

  • There are no registered users currently online
×
×
 • Create New...