Jump to content

Mrozie

Administrators
 • Posts

  1,865
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Mrozie last won the day on October 28 2023

Mrozie had the most liked content!

About Mrozie

 • Birthday 02/18/1991

Recent Profile Visitors

3,855 profile views

Mrozie's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

15

Reputation

 1. Nie, jeśli zaaplikujesz runę do przedmiotu, nie możesz jej potem usunąć.
 2. Nie da się zrobić wszystkiego. Koniec końców to gra, a na nadmiar realizmu i tak wielu graczy narzekało. Ot, SI z ubiegłego stulecia. Ej, to wcale nie jest takie dziwne. Szlachcic się poddał i oznajmił kim jest i co zrobi, kiedy go wypuszczą, więc kmiotkowie mają prawo się wystraszyć i uciec. Piękna sprawa! Z tematów około KCD miło też wspominam internetowe batalie Dana Vavry z amerykańskimi postępowcami żalącymi się na brak reprezentacji czarnoskórych w grze.
 3. Tłumaczowi Google'a nadal daleko do ręcznego tłumaczenia, zwłaszcza w nieco bardziej egzotycznych językach. W przypadku grafiki i filmów ten postęp AI wydaje się znacznie szybszy, choć oczywiście wytworom AI nadal daleko do ideału. Co do rynku pracy, AI zapewne wytnie z branży większość juniorów i pozostawi tych, którzy potrafią coś więcej i będą w stanie poprawić wytwory AI. Zawód grafika nie zginie, ale stanie się bardziej ekskluzywny. O, i lepiej płatny, na co obecnie graficy, zwłaszcza 2D, mocno narzekają.
 4. Owszem, to jest realne ryzyko. I pewnie prędzej czy później doczekamy się jakichś regulacji prawnych dot. tych kwestii, natomiast na pewno też znajdą się osoby, które wykorzystają algorytmy do takich celów jak ww. Całkowicie AI nie można zakazać, to już zaszło za daleko, więc... chcąc nie chcąc jakoś będziemy musieli żyć z jej owocami. Co nie zmienia faktu, że w wielu przypadkach to może być całkiem przydatne narzędzie. Przykładowo narzędzia, które opracowuje właśnie Unity, mogą znacząco otworzyć gaming dla osób niekoniecznie technicznych, co może okazać się ciekawym wyłomem w tej branży.
 5. Po roku przerwy wróciłem do seriali gwiezdnowojennych. Andor był super, dwa sezony Mando naprawdę dobre, teraz zabrałem się za Księgę Boby Fetta. Pierwsze dwa odcinki nie zachwyciły, ale też nie odrzuciły. Pierwszy odcinek to prawie kino nieme. Fajnie przedstawiona relacja Boby z ludźmi pustyni. Część na Tattooine na razie nieco mniej imponuje, ponieważ Boba wydaje się nieco "miękki" jak na łowcę nagród o odpowiedniej estymie. Może to się jeszcze zmieni.
 6. O, o możliwościach AI to można byłoby stworzyć osobny wątek. Chcąc nie chcąc mam z tym sporo do czynienia i to doprawdy niesamowite, co można wycisnąć z tych algorytmów... Co nie zmienia faktu, że do użytku komercyjnego czyste wytwory AI nie nadają się. Zbyt duże ryzyko z perspektywy nadal nieukształtowanych kwestii praw autorskich.
 7. Od papierowych RPG-ów do dyrektora Paradoksu to całkiem niezła kariera.
 8. Bardzo ciekawy, wyczerpujący artykuł. Brawo! Inna sprawa, nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że Szwedzi stworzyli własne dedeki.
 9. I tak lepiej skończył niż inny niespełniony stoper z tamtego okresu, Metzelder...
 10. Być może taki też był zamysł twórców: pozostawić pewne kwestie niedopowiedziane, dzięki czemu każdy może dopisać sobie brakujący fragment historii... a przy okazji, jest i dobra okazja do dyskusji w społeczności graczy.
 11. I to jest chyba najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń. Sądzę, że w tym liście zawarto po prostu stwierdzenie faktu, który był już oczywisty dla obojga. Ewentualnie w momencie utraty skarbu na rzecz świątynnych Ciri i Dudu nie byli jeszcze świadomi, gdzie trafi skarb, a później, gdy stało się jasne, Dudu wspomniał o Mengem w swoim liście. Niemniej to wydaje się mało prawdopodobne, ponieważ świątynnych raczej trudno nie rozpoznać.
 12. Uświadomiłeś mi, że moje dzieci mogą mieć takiego ojca... W pewnym stopniu.
 13. Nie jest powiedziane wprost, w jaki sposób złoto trafiło w ręce Mengego, natomiast wiadomo, że rabusie utracili je wkrótce po napadzie. W dzienniku misji Historia Ciri: Z wizytą u Juniora pojawia się niniejszy zapis: Ok, stąd można wywnioskować, że to rabusie ukryli skarb. Być może jednak polski opis nie jest tutaj najszczęśliwszy. Angielski wydaje się nieco bardziej precyzyjny: To zdanie wskazuje, że rabusie raczej jednak nie ukryli skarbu, tylko nie udało im się go dostarczyć do Juniora. Dlaczego? Tego już nie wiadomo. Niemniej w dzienniku misji Skarb hrabiego Reuvena mamy: Stąd moje założenie, że złoto trafiło w ręce Mengego, zanim rabusie mogliby je przekazać Juniorowi. Nie wiadomo, co działo się ze złotem od momentu napadu do momentu zdobycia go przez strażników świątynnych i chyba nie jest to nigdzie powiedziane, a przynajmniej teraz sobie nie przypominam...
×
×
 • Create New...