Mrozie

Administrators
 • Content Count

  1388
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Mrozie last won the day on October 30 2018

Mrozie had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

About Mrozie

 • Rank
  The All-Seeing Eye
 • Birthday 02/18/1991

Recent Profile Visitors

1021 profile views
 1. @Adeptus To normalne. Divine Divinity to stara i dość słabo zbalansowana gra. Masz otwarty świat, możesz iść w zasadzie gdzie chcesz, ale musisz liczyć się z tym, że możesz zgarnąć wpier... No chyba, że właśnie wykorzystasz taki exploit.
 2. To prawda, dialogi dają szczególnie w kość, aczkolwiek dla mnie całość tego romansu (i nie tylko jego...) była mocno niestrawna.
 3. Mrozie

  Co czytacie?

  @Adeptus ciekawe. Myślałem parokrotnie o podejściu do książek Kaku, ale zawsze wybierałem coś innego. Trochę chyba z obawy, że - tak jak mówisz - też jestem laikiem.
 4. Mrozie

  Śmiertelne grzechy

  To zależy, kiedy zabijesz Pastodiego. Jeśli zrobisz to od razu, Geralt uzna, że to on był zabójcą i śledztwo zostanie de facto zakończone. Jeśli jednak powstrzymasz się i pozwolisz Pastodiemu mówić, Geralt dojdzie do wniosku, że to Rejk jest mordercą. Wówczas, na koniec rozmowy, możesz już zabić Pastodiego bez obawy, że stracisz możliwość walki z prawdziwym mordercą.
 5. Przejrzałem dokładnie opis oraz samą lokację i muszę przyznać rację, solucja zawierała błąd. Skąd się wziął? Nie wiem, ale jest już poprawiony. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Inna sprawa, że jak czytam tę solucję po prawie 15 latach, to mam nieodparte wrażenie, że należałoby ją co najmniej odświeżyć...
 6. Dzięki za uwagę, przyjrzę się temu przez najbliższy weekend. Na marginesie, Icewind Dale II nie posiada wersji rozszerzonej i prawdopodobnie nigdy nie będzie posiadał, dlatego to raczej nie kwestia różnych wersji, a moja omyłka w tekście. Trudno mi teraz powiedzieć - pisałem ten artykuł jakieś 15 lat temu...
 7. Jak zapewne większość z Was wie, wczoraj Larian po raz pierwszy pokazał gameplay z Baldur's Gate III. Powiedzieć, że w BG3 widać inspiracje serią Divinity: Original Sin, to jak nic nie powiedzieć. Wkrótce napiszę o tym nieco więcej na łamach Enklawy, ale jestem ciekaw, jak Wam się podoba? A kto jeszcze nie widział gameplayu, ten powinien to nadrobić! PS: na forum od dawna nic się nie właściwie nie działo, ale to forum powstało niejako dzięki BG, więc pomyślałem, że może wraz ze wskrzeszeniem BG, nadszedł czas na wskrzeszenie forum? Czas pokaże.
 8. Mrozie

  Chtulhu recenzja

  Ogólnie rzecz mówiąc, to recenzja napisana dość "po łebkach". Po fajnym wstępie o Lovecrafcie jest dużo chaosu i ogólników. Brakuje nieco mocniejszego wgłębienia się w fabułę - bez spojlerów, chodzi o samą ocenę narracji, tempa akcji, to w końcu w dużej mierze gra fabularna. Brakuje też bardziej szczegółowej opisu mechanizmów gry. Tutaj: opis jest dość spłycona, chaotyczna. Coś więcej przydałoby się o zagadkach, coś więcej o rozwoju postaci, funkcjonowaniu zapisów gry, replayability, czy wreszcie elemencie popadania w paranoję i jej wpływu na dostępne decyzje. Pamiętam z trailerów, że dla twórców gry był to jeden z kluczowych elementów rozgrywki, a tutaj nie mamy o nim właściwie nic. A na marginesie polecamy jeszcze pilnować w opisie jednego czasu - "przyjmujemy", "udajemy", "będzie toczyć się". To się gryzie. Tyle na ten moment. Raz jeszcze przepraszam za dłuuuugi okres mojej niedostępności. Mam nadzieję, ostatni taki.
 9. Poprawione! Dziękuję za zgłoszenie.
 10. Hej! Tym, którzy wciąż tu zaglądają, pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia. Spędźcie je w rodzinnej atmosferze i naładujcie bateryjki na kolejny rok grania w grę zwaną życiem! Mrozie
 11. Nie tak dawno udało mi się odkryć ścieżkę dźwiękową Skywinda, czyli Morka na silniku Skyrima. Mod jest daleko od wydania, ale muzyka pierwsza klasa. @Shane, Tobie szczególnie powinno się to spodobać.
 12. Trzy lata minęły. I jak z perspektywy czasu oceniasz PoE i nowego Tormenta?
 13. Słyszeliście o tej aferze z Battlefrontem i mikrotransakcjami? To jeden z lepszych memów, jakie wpadły mi w oko przy tej okazji.
 14. Hej, hej! Dziękuję wszystkim za udział! Mieliśmy lekki poślizg z ogłoszeniem wyników, ale oto i one! Egzemplarze książki Wikingowie. Topory i sejmitary pojadą do: @tayen @Gusiol @kenshin985 Gratulujemy! Proszę o podesłanie mi adresów do wysyłki książek na e-mail (michal.mroz [at] enklawanetwork.pl) lub poprzez Prywatną Wiadomość. Pozostałych mogę pocieszyć, że choć z Wikingami skończyliśmy, to już na horyzoncie rysuje się kolejny konkurs - w zupełnie innej scenerii...