Skocz do zawartości

Imperator

Użytkownicy
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Imperator

  1. I jeszcze jedna sprawa - zdecydowana większość ludzi pod hasłem "RPG" widzi automatycznie takie tytułu jak Gothic, Morrowind, Risen, Skyrim itp. (przyznam się, że należę do tej grupy) - sam ten fakt świadczy już o tym, jak bardzo gry komputerowe wpływają na "popularność" zwykłych erpegów.

    Albo po prostu nie czytają postów poprzedników :P

    Dobra, przyznaję się - popełniłem ten błąd (chociaż wiele wcześniejszych postów było pisane prawie rok temu, więc początkowo niezbyt miałem ochotę je czytać) ;). Ale mi tutaj nie chodziło o konkretnie ten temat, tylko ogólne pojmowanie RPG :).

  2. Recenzja? Jestem raczej przeciwny. W internecie jest ich bardzo dużo, sam jestem redaktorem pewnego portalu i powiem tyle, że pisanie recenzji starych gier nie ma za dużego sensu - mało osób to czyta, a pracy mimo wszystko trochę jest.

    Ja bym proponował po prostu podać w miarę obszerny temat i nie ograniczać osób biorących udziału w takim konkursie - kto chce, napisze wierszyk, kto chce, zrobi filmik itd. Najważniejszy jest pomysł, wykonanie, no i oczywiście szczypta humoru :)

  3. Jeżeli chodzi o RPG (nie komputerowy) to rzeczywiście nie trzyma się zbyt dobrze, ale ja się temu nie dziwię.

    Właśnie wspominaliśmy wyżej, że się dobrze trzyma :) Ale chętnie weźmiemy pod uwagę Twoje argumenty, jeśli jakimiś zechcesz się podzielić.

    Hmm, ja jednak podtrzymuję swoje zdanie. Od momentu, kiedy zaczynają wychodzić kolejne gry PC/konsolowe z gatunku RPG coraz mniej miejsca jest już na granie w tradycyjny sposób. Nie mówię tutaj oczywiście, że RPG w Polsce już całkowicie umiera, ale przyszłość jest niewątpliwie bardzo niepewna. Moim zdaniem popyt na RPG będzie się już raczej tylko zmniejszał (lub w pozytywnej wersji - utrzymywał taki sam) - może nie od razu drastycznie, ale jednak cały czas. Nowe pokolenie wybiera komputery, a na ogromnym rozwoju komputerowych gier RPG (i nie tylko RPG zresztą) cierpi niestety popyt na tradycyjne RPG.

    Oczywiście tak jak piszecie - będzie ten przekaz z pokolenia na pokolenie, tylko czy dzieciak wybierze granie w RPG w wolnym czasie, czy tak jak większość rówieśników - posiedzenie przed kompem?

    Jednym z nielicznych pozytywnych akcentów jeżeli chodzi o przyszłość RPG, jest wg mnie całkiem pokaźna liczba grających studentów.

    I jeszcze jedna sprawa - zdecydowana większość ludzi pod hasłem "RPG" widzi automatycznie takie tytułu jak Gothic, Morrowind, Risen, Skyrim itp. (przyznam się, że należę do tej grupy) - sam ten fakt świadczy już o tym, jak bardzo gry komputerowe wpływają na "popularność" zwykłych erpegów.

  4. Tak jak kolega wcześniej napisał - wszystko zależy od gry. No i oczywiście jeszcze poziomu spolszczenia. Ale mimo wszystko byłbym zdecydowanie za dubbingiem, gdyby byłby on bardzo dobrze i poprawnie nagrany. Np. nie wyobrażałem sobie grać w pierwszego Gothica bez świetnego dubbingu.

    Ale ogólnie rzecz biorąc - kinowe spolszczenia na ogół nie są złe, więc mi w zupełności wystarczają :) Lepsze to niż słaby dubbing

  5. Ostatnio niewiele miałem czasu, więc mało grałem, dlatego robi się spora lista gier, w które muszę zagrać w tym roku. Na pewno kolejna część Mass Effect, nie skończyłem jeszcze drugiej części Crysisa, przymierzam się też do Trine 2, bo jedynka była bardzo fajna :). Poza tym oczywiście wielkie premiery tego roku - Risen 2, GTA V, może Diablo III.

    A co do tego w co ostatnio grywałem - na pewno TES V: Skyrim i FIFA 12. No i jeszcze w Red Orchestra niedawno spróbowałem zagrać, ale niestety gra mi się niezbyt spodobała ;/

×
×
  • Dodaj nową pozycję...