Skocz do zawartości

Tablet abuse


Hazreth

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, żeby to miało cokolwiek wspólnego z fantastyką; ale skoro jest dział 'Twórczość własna', nie będę zakładał tematu w offie.

Ostatni rysunek, bardziej ćwiczebny niż jakikolwiek inny.

Mile widziane komentarze, które pozwolą mi zorientować się, na czym najbardziej powinienem się skupić i gdzie robię największe błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie.

To obraz tworzony od podstaw? Czy próbowany na zdjęciu?

Interesuje mnie też proces rysowania włosów. Wyglądają aż nadto realistycznie, jak to uzyskałeś?

Co do rad. Tu już mówię z perspektywy portretów ołówkowych, bo na tablecie nigdy nie portretowałam. Myślę, że zbyt wyraźnie nakreśliłeś linie dookoła oczu. Nos i usta są takie... subtelniejsze, oczy twarde. Taki mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem rysować takich rzeczy z wyobraźni, wzorowałem się na zdjęciu.

Włosy: w necie jest sporo tutorali, np. ten. Korzystałem z niminalnie zmodyfikowanej tej właśnie techniki (tyle, że dochodzą zabawy z rozmyciami na warstwach symulujące głębię ostrości).

Co do oczu, to masz rację, faktycznie. Mam problem z rysowaniem bez konturów, nie wszystko chce mi tak ładnie i miękko wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w 1 sezonie  ;) Oba dzieła bardzo fajne, Dr Dom podobny - długo go tworzyłeś? Ja probuje swoich sil w szkicowaniu olowkiem, ale niestety brak mi talentu. BTW tworzysz jeszcze jakies rysunki poza zabawa z tabletem?

Parę godzin mi zeszło.

I staram się rysować w wolnych chwilach, ale tablet, jako potencjalnie bardziej użyteczny, ma wyższy priorytet. Co powoduje, że w efekcie nie rysuję analogowo, bo nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Fajnie że znowu coś stworzyłeś. Ładna pani -  pozował ci ktoś? ;). Zdaję sobie sprawę ze okrutnie trudno narysować kobietę w takiej pozie. Mam kilka spostrzeżeń:

1) Czy nie uważasz ze głowa jest odrobinę za duża w stosunku do reszty ciała?

2) Ręka podtrzymująca głowę...mam wrażenie że ją kiedyś widziałem -no i znalazłem - moje pierwsze skojarzenie  ;)

http://c2.api.ning.com/files/57aBsOcVIWz8hEb0YJZM8wl*crxqKeXAsyooT7tcPB64TCNgEmkCuH2WyzIsU*yYAJxGESBOwWOqJo0JiSh*6fXaajiha7qU/dexter.jpg

chodzi mi o to że jest chyba za duża...i jakby nie jej - złudzenie ze ktoś z poza kadru podtrzymuje jej głowę

3) cień za dużo przykrywa ;) pokaż trochę więcej krągłości ;) - z daleka ten tyłek wygląda trochę za spiczasto

4)  Coś mi się nie podoba z biustem, ale nie wiem do końca co...W tym przypadku mogę się mylić - bo pani ma ten biust dość spory i w tej pozie może przybierać taki kształt...sam nie wiem...nie mam odpowiedniego obiektu doświadczalnego żeby to sprawdzić ;)

Co sądzisz o tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do proporcji, to jestem raczej pewien, że są OK; dosyć dużo uwagi zwróciłem na to, żeby zgadzały się z fotką, która służyła mi za ref. To, że część rzeczy wygląda nienaturalnie, to już wina nieumiejętnego kolorowania i cieniowania - do czego się przyznaję bez bicia; nadal mam z tym spore problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...