Skocz do zawartości

HP a Hobbit czyli kontynuacja dyskusji


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie si? jednak wydaje, ?e Harry Potter jest chroniony prawami autorskimi i udost?pnianie go w takiej postaci tutaj ?amie te prawa.

Pisz?, teoretycznie istnieje bowiem mo?liwo??, ?e co? takiego narobi w?a?cicielowi forum k?opotów. Teoretycznie, bo praktycznie szansa jest niewielka.

Oczywi?cie jest to tylko informacja, niech moderator/administrator zdecyduje, co z tym zrobi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tu si? mylisz, bo pierwszy tom czyta?am. Potem HP przesta? mnie interesowa? i straci?am rachub? ile ich jest. Nie rzucaj wi?c, bardzo prosz?, s?dów, ?e jestem nierzeczowa, bo to, na czym opieram swoje zdanie, to niekoniecznie tylko to, o czym napisa?am. Tyle.

Przepraszam za offtop

Jeden na siedem? Na czym jeszcze opierasz swoje zdanie?

Pisa?em wcze?niej ?e pierwsze dwa tomy jako? nie specjalnie mi pasuj?, ale moje os?dy opieram na tym i? przeczyta?em sze?? a siódmy w drodze. Je?li opiera?bym zdanie na pierwszych tomach, by?a by to ocena krzywdz?ca. Reasumuj?c my?l? ?e troch? zmienisz zdanie o HP jak "przekatujesz" siedem tomisk. Nawet jak nadal Ci si? nie b?dzie podoba? HP, to b?dzie to chocia? Twoja sprawiedliwa ocena. Lepiej nie opiera? si? na zas?yszanych opinia, a samemu czego? spróbowa? :)

Hazreth - Aldarion poda? prawid?owy przyk?ad. To tak jak z torrentami. EM z okazji tego postu ?adnego przypa?u mie? nie b?dzie. Ale Mrozie mo?e w regulaminie zastrzec ?e piractwa na forum nie ma, wtedy post zostanie usuni?ty ale Aldarion konsekwencji nie poniesie, bo prawo nie dzia?a wstecz. Z drugiej strony linki do e-book z trudno dost?pnymi ksi??kami nie by?y by z?e. :D

A tak przy okazji Haz, za du?o m?cisz tymi offtopami (dwa ostatnie posty: Twój i Aldariona wylatuj?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co s?dzicie o ostatnim tomie HP? Ja uwa?am, ?e jest do?? dobry ale momentami przynudza :) Ca?kowicie zmieni?bym ostatni rozdzia? i n?dzny epilog, który bardziej pasuje do opowiada? dla 7 latków. Mo?ecie mówi?, ?e HP to ksi??ka dla dzieci ale tak nie jest. Porównajcie sobie ca?y 7 tom do jego ko?cówki i sami zobaczycie, ?e co? tam nie gra. Rowling zaserwowa?a nam kup? akcji i zako?czenie rodem z Kubusia Puchatka :P

Wprawdzie nie czyta?em jeszcze ostatniego tomu, ale chyba wiem, dlaczego odnios?e? takie wra?enie. Z tego, co pami?tam, zako?czenie serii pani Rowling mia?a ju? napisane kilka tomów temu, tylko by?o ono schowane w szufladzie. Napisa?a ostatni? cz???, a pó?niej po prostu "doklei?a" to, co napisa?a du?o wcze?niej. St?d w?a?nie mog?o wzi?? si? owo odczucie - w miar? pisania móg? zmieni? si? odrobin? jej styl, a na sam koniec - bach!, i styl wraca do tego,  co by?o kilka cz??ci w ty?.

A co do komercji - raczej ?aden autor nie b?dzie pisa? ksi??ek charytatywnie. Robi si? to w?a?nie po to, ?eby dostawa? za to kas?. A ?e w pewnym momencie pisze si? pod publik?, to ju? inna sprawa.

Je?li chodzi za? o Tolkiena, to w?tpi? w to, ?eby du?o ludzi zainteresowa?o si? nim, gdyby nie film Jacksona. Wcze?niej jego ksi??ki by?y znane tylko mi?o?nikom fantasy, a obecnie, za co mo?e mnie zlinczujecie, ca?a otoczka wokó? WP jest niesamowicie komercyjna. Absolutnie nie ujmuj? jako?ci ksi??ki, ?wiata itd, ale pragn? zwróci? jedynie Wasz? uwag? na drug? stron? medalu. Poza tym mo?e popularno?? Harry`ego zach?ci? m?ode pokolenie do czytania w ogóle, w?a?nie dzi?ki prostemu j?zykowi, wyrobi? jakie? podstawowe gusta i nawyki czytelnicze. Bo najwa?niejsze to od czego? zacz?? ;-)

Absolutnie si? z Tob? zgadzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...