Brian Fargo kupił prawa do Tormenta, kontynuacja w planach?

W ostatnich dniach wielką burzę w sieci wywołała wiadomość, że Brian Fargo zakupił prawa do Tormenta. Czy oznacza to, ze uważane przez wielu za najlepszego cRPG-a w historii dzieło doczeka się kontynuacji?

O tym, że właściciel studia inXile, o którym ostatnio wiele się mówi przez wzgląd na tworzoną przez nie kontynuację gry Wasteland, kupił prawa do Tormenta jako pierwszy poinformował portal RPG Codex. Co dość istotne, nabycie praw do Tormenta nie jest równoznaczne ze zdobyciem licencji do uniwersum Planescape, które należą do Wizards of the Coast. Potwierdził to później współpracownik Fargo, Colin McComb.

 

Przyznaje, ze WotC nie są zbytnio zainteresowani licencjowaniem Planescape'a. Po raz pierwszy spotkałem się z nimi w lutym i od razu stało się jasne, że nie są zbyt zainteresowani rozmową ze mną.

Jednakże to niczego nie zmienia. Istnieją inne świetne opcje - napisał pracownik inXile.

Jednym z ojców Tormenta był Chris Avellone, obecnie pracownik Obsidianu. McComb chętnie widziałby go w zespole pracującym nad nową grą, jednakże jest to praktycznie niemożliwe z uwagi na zaangażowanie Avellone'a w Project Eternity. Co więcej, McComb przyznaje, że Torment opowiedział kompletną historię misternie stworzonych bohaterów i tworzenie bezpośredniego sequelu tej fabuły mogłoby zrujnować dziedzictwo jedynej jak na razie gry w uniwersum Planescape.

Powiedziałem Chrisowi, że nie mógłbym pracować nad spadkobiercą Tormenta bez jego zgody. Rozmawialiśmy o tym trochę i Chris stwierdził, że nie ma nic przeciwko temu, żebym rozwijał projekt nowego Tormenta bez niego, a nawet dał mi wyraźne błogosławieństwo - wyznaje McComb. 

Jedyną opcją wydaje się więc "duchowa kontynuacja". Ale czy można stworzyć Tormenta bez świata Planescape? Według McComba jak najbardziej.

 

Dlaczego wiec chce użyć Tormenta? Dlatego, że był on bardzo osobistą, filozoficzną historią niezwiązaną z losem świata - to JEST koniec świata dla niektórych bohaterów i może rozciągniąć się na otchłanie nieskończoności, lecz mimo to pozostal opowieścią o jednym człowieku i wpływie, jaki miał na tych, którzy go otaczali. To specyficzna historia o specyficznym rodzaju osoby, tematyczne powiązanie - kończy deweloper.

Wszystko wskazuje więc na to, że "Torment 2" jednak powstanie, choć nie wiadomo w jakim uniwersum zostanie osadzony. Jedno jest pewne - na pewno nie będzie to Planescape. Co sądzicie o takim pomyśle?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.