O historii, teraźniejszości i przyszłości

Enklawa Network - Logo

Portal, na którym właśnie się znajdujesz, powstał w 2006 roku, dokładnie 28 sierpnia. Od tego dnia, aż do swoich czwartych urodzin, tj. 28 sierpnia 2010, był znany jako "Enklawa Magii". Początkowo serwis zajmował się bowiem jedynie tematykę cRPG-ów o klimacie stricte fantasy, takimi jak cykle Baldur's Gate, Icewind Dale czy The Elder Scrolls. Z biegiem czasu oraz powiększajęcym się gronem redakcyjnym, powstały nowe działy - w połowie 2008 roku literacki, później także sekcja knwentowa, twórczości fanów oraz lore. W efekcie dawna nazwa przestała dobrze oddawać prawdziwego ducha portalu - nie skupiamy się już jedynie na nurcie fantasy; Enklawa wyewoluowała kulturalnie, ewolucji musiała się więc również doczekać jej nazwa - i z tego oto powodu stoisz dziś, Drogi Czytelniku bądź Droga Czytelniczko, w skromnych progach portalu Enklawa Network.

Mottem od zawsze przyświecającym naszej działalności jest pasja. W naszej pracy jesteśmy szczerzy i otwarci dla naszych czytelników, nie poddajemy się sprytnym zabiegom marketingowym, jakie obecnie króluję w mediach. Znamy się na grach, literaturze oraz innych zagadnieniach, którymi się zajmujemy. Potrafimy docenić prawdziwych sztukmistrzów w swoim fachu, ale także i nie boimy się zganić, jeśli oceniany przez nas produkt jest słabej jakości. Swoję pracę staramy się wykonywać rzetelnie, aby żaden z naszych użytkowników nie czuł zawodu, kiedy przyjdzie już mu opuszczać Enklawę. To są chyba te zasadnicze różnice, dla których tak licznie jesteśmy odwiedzani. Dziękujemy za wszelkie wsparcie, jakie otrzymujemy, i obiecujemy, że z biegiem czasu Enklawa będzie miejscem jeszcze lepszym i przyjaźniejszym dla każdego przybywającego tutaj internauty.

Mijają lata, a Enklawa się zmienia. Nie mogłoby być inaczej, wszak kto się nie rozwija, ten się cofa. Pomimo dziesięciu lat na karku, cały czas trzymamy się swoich żelaznych zasad. Jesteśmy fachowi, transparentni i niezależni. Stanowimy mały zespół, lecz pracujący rzetelnie i z oddaniem. Chcemy się cały czas poprawiać i mamy nadzieję, że czekają nas kolejne lata wypełnione naszą pasją. Was, naszych Czytelników, z roku na rok jest coraz więcej. I oby już zawsze tak pozostało, ponieważ jest to najlepszy dowód na to, że nasza mała Enklawa kroczy właściwą drogą!

Redakcja

Na przestrzeni ostatnich lat przez redakcję Enklawy Magii, a później Enklawa Network, przewinęło się kilkanaście osób. Aktualny skład redakcji przedstawia się następująco:

  • Michał "Mrozie" Mróz (michal.mroz [at] enklawanetwork.pl) - administracja portalem, red. nacz., newsy, kontakt z mediami
  • Anna "Shane" Walczak (shane [at] enklawanetwork.pl) - redaktorka działów PC i literatura, korektorka
  • Marcin "Sonky" Słowikowski (marcin.slowikowski [at] enklawanetwork.pl) - redaktor działu literatura, rekrutacja
  • "Murky" (pawel.raban [at] enklawanetwork.pl) - redaktor działu PC
  • "Honotara77" (anna.blaszczuk [at] enklawanetwork.pl) - redaktorka działu literatura