Skocz do zawartości

Maciek8608

Użytkownicy
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Maciek8608

  1. Fajnie że i Tobie i mnie wydaje się to równie prawdopodobne. Czytałem o tym zadaniu na innych forach i albo ludzie uważają, że Skarb został utracony w momencie kiedy Jaskier trafił do niewoli Mengego (i tam wyciągnęli od niego tę informację albo po prostu sam się wygadał,jak to Jaskier) albo już nikt tego nie pamięta bo grali dawno. W tej wersji nie dawało mi spokoju czemu ekipa mając w posiadaniu Skarb nie wywiązała się z umowy z Juniorem. Powodem dla którego ludzie tak to pamiętają, jest chyba fakt, że osoba Mengego jest fabularne mocno powiązana z Jaskrem i powstają skojarzenia, że skoro go uwięził to pewnie coś od niego wyciągnął. To, że Dudu był tropiony przez Mengego rzucone jest raz i krótko. Trochę mam niedosyt jak ostatnio przechodziłem to zadanie(pamiętałem tę niejasność z poprzednich lat) i czekałem teraz tylko aż Geralt odnajdzie Dudu poprzez sztukę teatralną i Doppler wszystko pięknie po kolei wyjaśni. Dudu jednak nie wspomina ani słowem co ze Skarbem, kiedy go utracili itd
  2. W angielskiej wersji tego wpisu w dzienniku faktycznie jest to mniej dwuznaczne i mogłoby być rozumiane w ten sposób, że kiedy Dudu został porwany to ekipa nie miała już Skarbu. Ja natomiast znalazłem jeszcze jeden "trop". Po uwolnieniu Jaskra z transportu podczas rozmowy z Geraltem, Jaskier mówi, że plan wydawał się dobry itd ale ".. nie wiedziałem tylko, że Menge ścigał już wtedy Dudu" co może sugerować fakt, że krótko po napadzie ludzie Mengego będąc na tropie Dudu nakryli ekipę i zajęli ukradziony chwilę wcześniej skarb. Ale to domysły. Bo ciągle zastanawia mnie czemu Dudu informowałby o zajęciu skarbu w liście do Ciri skoro ona była przy tym osobiście. Z kolei może te słowa z listu (o zajęciu skarbu przez Mengego) to nie informacja dla Ciri tylko po prostu stwierdzenie o czymś o czym oboje wiedzą.. W głowie układa mi się to w ten sposób: 1. Napad na bank się udaje 2.Ludzie Mengego śledzący Dudu nakrywają w którymś momencie po napadzie ekipę i przywłaszczają Skarb, który Menge lokuje w Kovirze 3. Wobec niedostarczenia skarbu do Juniora wpada on w złość i porywa Dudu 4.Ciri odbija Dudu. Razem z Jaskrem uciekają na Wyspę Świątynną, Ciri teleportuje się do Skellige, Jaskier idzie do więzienia, Dudu znika w Novigradzie 5.Dudu pisze list do Ciri i zostawia w kryjówce.
  3. Ale w którym momencie jest to w grze powiedziane dokładnie? Geralt badając skarbiec wyciąga tylko wniosek, że pieniądze zostały załadowane na barkę. Wszystko wskazuje, że napad w pełni się udał i odpłynęli z pieniędzmi. W liście Dudu do Ciri jest napisane, że "teraz kiedy Menge położył łapy na skarbie to ma siły i środki żeby przetrząsnąć każdy dom w Novigradzie i ją odszukać" więc tak jakby informuje ją o fakcie zdobycia skarbu przez Mengego po wydarzeniach na Wyspie Świątynnej. List jest przecież pisany po wydarzeniach na Wyspie. Czyli tak jakby do momentu porwania Dudu, odbicia go, uwięzienia Jaskra nasza ekipa miała ten skarb. Gdyby stracili skarb wcześniej to Ciri przecież wiedziałaby o tym, po co Dudu informowałby ją w liście o tym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...