Conan Exiles: trzeci rozdział przygody Age of Sorcery już dostępny

Funcom wydał właśnie trzeci i zarazem ostatni rozdział najnowszej przygody w Conan Exiles o nazwie Age of Sorcery. Aktualizacja wieńczy wątek fabularny rozpoczęty w dwóch poprzednich odsłonach dodatku i wzbogaca rozgrywkę o kilka ciekawych nowości.

Ostatni rozdział przygody rozpocznie się w iglicy Mek-kamosesa. To własnie ten czarnoksiężnik jest ostatnią osobą, która może uniemożliwić Kurakowi przeprowadzenie mrocznego rytuału. W rezultacie doprowadzi to do konfrontacji z tym ostatnim, a wynik starcia zadecyduje o losach Ziem Wygnańców.

Trzeci rozdział Age of Sorcery to jednak nie tylko wielki finał najnowszego wątku fabularnego. Wprowadzona właśnie aktualizacja wzbogaca Conan Exiles o całkowicie nową mechanikę tworzenia golemów. Te potężne konstrukty mogą pomagać w walce i/lub zbierać surowce. Wszystko zależy od inwencji gracza i... ilości zdobytej krwi Królów Olbrzymów, która jest niezbędna do powołania golema do życia.

 

Kolejną ważną zmianą jest przeprojektowanie systemu Podróży. Od teraz poszczególne Podróże reprezentowane są przez karty, w ramach których gracz otrzymuje serie zadań do wykonania. Większość Podróży wymaga spełnienia warunku wstępnego, który następnie umożliwia czynienie postępu w niej samej. Warto zaznaczyć, że między Podróże można w dowolnym momencie przełączać, aby uczyć się tego, na czym zależy graczowi w danej chwili. Nowy system Podróży powinien przypaść do gustu szczególnie graczom powracającym po dłuższej nieobecności. Pełni on bowiem rolę przewodnika po funkcjach dostępnych obecnie w Conan Exiles. Przykładowo Podróż Jeźdźca uczy poskramiać konie, Podróż Czarnoksiężnika opanowywać czarną magię.

Trzeci rozdział Age of Sorcery to również nowy Karnet Bojowy i odświeżona oferta Bazaru. Tym razem gracze mogą liczyć przede wszystkim na rozszerzony zestaw turańskich elementów budowlanych, zawierający m.in. nowe sekretne przejścia, które pozwolą tworzyć w budynkach różnego rodzaju skrytki i ukryte komnaty. Do Karnetu Bojowego i na Bazar trafiła też broń z krwawego kryształu, nowe opcje wyglądu golemów, nowy zwierzak (wielbłąd turańskiego najemnika) i wiele więcej.

Wszystkie najważniejsze nowości i zmiany możecie zobaczyć z bliska za sprawą poniższego zwiastuna.

I jak wam się podoba? Choć "Era Czaronoksięstwa" dobiega właśnie końca, to Funcom już zapewnia, że bynajmniej nie jest to ostatnia z Er. Na kolejne przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.