Skocz do zawartości

Anubis

Użytkownicy
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Anubis

  • Urodziny 13.07.1993

Osiągnięcia Anubis

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Anubis

    Outro - uwaga spoiler!

    Chyba, że cała szkoła jest renegacka, ewentualnie obracała się w tych środowiskach do Azar Javed . Kto wie, jak mocno mógł zmienić się Wiedźmin w innych rejonach świata.
  2. Anubis

    Outro - uwaga spoiler!

    Pragnę zwrócić uwagę waszmości na drobny ale strasznie ważny szczegół - zabójca nosił medalion w kształcie węża. Niby nic, ale fakt, że Geralt i inni wiedźmini też noszą medaliony sugeruje, że są pewne koneksje. Zwłaszcza że powszechnie wiadomo, że tylko na północ od Cintry są trzy szkoły wiedźmińskie (poza Wilkiem jeszcze Gryf i Kot). Może szkoła Węża to jakaś południowa szkoła, nilfgaardzka? Albo to pokłosie eksperymentów Alvina/Jakuba?
  3. Wiem o tym po prostu jury ładnie brzmi .
  4. Anubis

    Zapowiedź #1

    To jedyny temat w tym dziale więc gdzie miałem odpowiadać ? W ogóle ruch na forum jest tak mały że w sumie się nie dostrzega kiedy były pisane posty...
  5. Forum jest zawsze takie martwe czy chwilowo mu się umarło ?
  6. Nie ryj i nie twarz tylko pyszczek ;D . A wąski to jest na hieroglifach zobacz sobie nowoczesne rysunki od razu go polubisz.
  7. Gadasz bzdury, Tot jest ładny. Taki fajny ibis .
  8. Anubis

    Skąd jesteś?

    Proszę nie obrażać w mojej obecności pięknej stolicy Wielkopolski z której pochodzę . Same wschodnie wieśniactwo, ech ;D . Każdy porządny Wielkopolanin wie, że za Koninem zaczyna się Azja. O!
  9. Anubis to starożytny egipski bóg balsamowania i chowania zmarłych, syn Ozyrysa pierwszego władcy bogów. Jest sędzią zmarłych i opiekunem pióra Ma'at, które symbolizuje równowagę wszechświata. Ma wygląd potężnego, chudawego człowieka o głowie szakala. Mój ulubiony bóg egipski, drugi jest Tot .
  10. Anubis

    Zapowiedź #1

    Powiem krótko - czekam i zacieram łapki.
  11. Odniosę się bezpośrednio do każdej pozycji jeśli pozwolicie . Proszę szczerze - czy to kogoś zaskoczyło? Wiedźmin to najlepszy polski towar eksportowy nie licząc Lema i Zajdla. Jest strasznie popularny wśród młodzieży ze względu na przystępność i względną nowoczesność fantastyczną, którą cechuje się świat przedstawiony. Wiedźmin jest kreowany na najlepszą polską fantastykę i pierwsze miejsce w ogóle mnie nie dziwi. Też mnie to nie poruszyło bo każdy wie, że jak nie pierwszy, to drugi na pewno będzie Lem albo Zajdel. Zero zaskoczenia, no może lekki żal ze względu na niskie miejsce... Tu zaczyna się robić interesująco. Lód to największa powieść jaką w życiu przeczytałem - mówię tu o tych w jednym tomie - bardzo oniryczna, o niepokojącym nastroju. Uwielbiam Dukaja i szczerze mu kibicuje przy każdej pozycji, jednak trzecie miejsce w przekroju CAŁEJ polskiej fantastyki... No cóż... Mieliśmy takie gwiazdy jak Sapkowki, Lem i Zajdel, według mnie z tej tradycyjnej trójcy powinniśmy wybierać przynajmniej pierwszą czwórkę. Dukaj zasłużył na miejsce, ale nie na trzecie. Mimo to spodziewałem się go w rankingu. Także bez emocji, dziwi mnie tylko relatywnie niska pozycja w stosunku do sławy i kunsztu autora. To jest pomyłka. Naprawdę, dla mnie to jest jakaś zbrodnia i morderstwo na polskim kanonie fantasy. Dobra, zgadzam się, Pilipiuk to dobry pisarz ale nierówny. Nie całe Kroniki są tak dobre jak ich niektóre fragmenty. Nadto, nie są aż tak popularne. Jeśli już jury rzeczywiście miało ciśnienie na wrzucenie do kanonu jakiegoś polskiego fantastę młodego pokolenia, to miało większy wybór niż się wydaje - Piekara, Pilipiuk, Ćwiek, Kossakowska, Komuda. Było ich tam kilku i dam sobie głowę uciąć, że opowieści o Mordimerze Madderdinie zasługują na to miejsce, nie Jakub Wędrowycz. W ogóle przyznanie miejsca Piekarze byłoby naprawdę na miejscu bo ten autor się rozwija i zaczyna istnieć poza Sagą Inkwizytorską (Arivald z Wybrzeża choćby). "Polski Gaiman", Ćwiek, również mógłby powalczyć ale nadal jest w sumie nieznany, więc... Kończąc - to miejsce powinien mieć Dukaj pod Zajdlem, ewentualnie Piekara. Podsumowując - zabrakło mi tu Trylogii Husyckiej, a jeśli już jest Dukaj to czemu akurat tak trudny w odbiorze, niszowy Lód? Opowiadania z - na przykład - W kraju niewiernych poziomem nie odbiegają od Lodu a są ciekawsze, łatwiejsze w przyswojeniu. Ogólnie to jestem trochę rozczarowany .
  12. Dopiero teraz zauważyłem temat to i się witam . Dobry wszystkim, jestem Anubis i jestem starożytnym egipskim bóstwem śmierci. Rzecz jasna nie naprawdę, po prostu ta postać jest fajna i szpanuje wiedzą o Egipcie . Naprawdę jestem tylko prostym użytkownikiem internetu dla którego fantastyka w całości jest ważnym hobby, elementem życia. Nie miałem co robić więc poszukałem jakiejś strony o fantasy i jestem .
  13. Ja mam Niedokończone Opowieści w formie książki i muszę przyznać, że naprawdę bardzo warto je kupić. Nie są to może jakieś całkowicie nowe, przełomowe informacje w tolkienistyce - pozycja ma swoje lata i zdążyła przygasnąć w tle HotME, które jest samo w sobie kilkanaście razy bogatsze i obfituje w nowości. Mimo to uważam, że warto poszukać/zdobyć NO, bo jest tam kilka wartych uwagi opowiadań oraz wiele ciekawych informacji np. o Istari czy Aragornie i Arwenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...