Skocz do zawartości

Murky

Redakcja
  • Postów

    610
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Murky

  1. Ja tam studiuje piaty rok (jak dobrze pójdzie w tym miesiącu skończę) Przygotowanie do Życia na Bezrobociu. Niektórzy mówią na to stosunki międzynarodowe, ale ja już wiem, jak wygląda prawda! EDIT: Ty się śmiej, ale w dnd była nawet tabelka z obrażeniami od podtapiania... Jakby nie wystarczyła wyobraźnia. Eh.
  2. Lenistwo panie! Sesją egzaminacyjną się usprawiedliwiają, ale ja tam swoje wiem! W dupach się poprzewracało! A tak serio, ufam, żę napiszą postaci, kiedy tylko będą mogli. A jak nie, to "zagram twardo" - oni już wiedzą ocb
  3. Ogolna koncepcja jest zwykle gotowa, ale szczegóły + statsy to juz sila rzeczy trzeba w grupie. EDIT: Warto dodać, że większa część postaci i tak "wychodzi w praniu", jej charakter, zwyczaje, powiedzonka i inne rzeczy, które czynią ją głębszą i bardziej ludzką. Plus emocje i wrażenia, jakie budzi w innych. Dotyczy to też postaci tła. Ja do dziś pamiętam jednego z npc-ów u Sonkego - pewną starą babuleńkę, która opowiadała bajki. Mi z kolei (podobno) nieźle wyszła wróżbiarka.
  4. Pasuje. Motyw z uszami świetny, bardzo dobrze utrafiłeś w system, brawo Imię ok, będzie się nam kojarzyć, ale ok Przedmioty też ok, uzasadnione jak trzeba - brak zarzutów. Ogólnie naprawdę nieźle ci to poszło jak na pierwszy raz. Gz
  5. Ok, teraz dobrze. Jeszcze parę drobiazgów - No właśnie o syna tego rycerza mi chodziło, źle się wyraziłem. Mieszka w pobliżu? Nienawiść jest taka w stylu "won ciulu" czy *łapię za siekierę i idę go ukatrupić* ? - Aha, masz jakiś znajomych w mieście, w którym zaczynamy? (mieścina średniej wielkości, blisko las i jedna z pomniejszych rzek, która dalej wpada w główną. Ludzie żyją za spławiania drewna, skór i takich tam, ale ogólnie się nie przelewa w miasteczku). Jeśli tak, to poproszę ich wygląd, zawód i cechy (w skrócie). - Masz cechy charakterystyczne? Np. oparzenia, blizny, tatuaże itd? - Wymyśl imię postaci, ewentualnie pseudonim, którym się do niego zwracają - masz jakieś osobiste drobiazgi oprócz sztyletu? jeśli tak, to skąd? Jak to dodasz, to zbierz to wszystko w jednego, ładnie napisanego posta, bo publikacja "na czysto" zacznie się od przybliżenia postaci czytelnikom. Bo to, że będą nasz czytać inni ludzie, niż my, uważam za oczywiste. Zresztą, dla nas także będzie to przypomnienie.
  6. Całkiem dobrze, jak na pierwszy raz, ale potrzebne sa pewne zmiany: - wątek z gryfami średnio pasuje do WH. To swiat malomagiczny, a bohaterowie bardziej przypominają zwykłych ludzi, niz herosow. Dlatego tez opcja rozmawiania/wychowania przez dzikie bestie niestety odpada. Mozesz bych wychowany w dziczy, ok, ale moze przez elfy/pustelnika, cos w ten desen. Pamietaj, ze elfy nie ciesza sie w wh uznaniem, wiec milosc do elfek zostanie uznana za zboczenie. Tego ostatniego nie kaze ci zmieniac, odchyly to nawet zaleta. - błędny rycerz w roli opiekuna od biedy przejdzie, ale wymyśl mu charakter i powiedz, czy mieszka w okolicach rozgrywania kampanii, czy nie. - wady i zalety bardzo dobrze z wyjątkiem gryfow - opisz wyglad fizyczny postaci i jej ekwipunek
  7. Heh, jest drogie, bo importowane, a to że piąta edycja? Może 4 poprzednie były tak badziewne, że trzeba było naprędce wydawać kolejne? Panie, póki nikt mi nie wytłumaczy o co ten cały zachwyt, to będę toto traktował jako ciekawostkę co najwyżej.
  8. Widzę, ze mamy rozstrzal. Ja wolę 2 ;) Wszystkie niezle. I niezle to słowo klucz. Widac, ze to muzyka tla - bez "mięska" w postaci gry szału brak.
  9. Nieeee, to jest tylko chore. Gdybyś chcial rzucać 30 razy na dmg tylko 1 postaci i tylko w 1 turze, to walka trwala by miesiac. Pomijajac juz fakt, ze gra straci w owczas caly klimat i zmieni sie w upierdliwe liczenie. Lubie swiat dnd, ale bez daleko idacych zmian w mechanice jest niegrywalne na wysokich poziomach. Przynajmniej wersja 3,5. 4 nie widzialem.
  10. Taaaa wyobraź sobie 30k6 (smok zdaje się). Bez obejścia tego, np. brania połowy dmg, ogarnięcie czegoś takiego byłoby koszmarem.
  11. No wlasnie w tym rzecz, ze skomplikowana mechanika z czasem wkurza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przy zgodzie wszystkich grających, czesc zasad zmienić lub wręcz usunąć i zdac sie na zdrowy rozsądek zamiast cyferek. Zobaczysz, to samo wyjdzie. My np. nie bawimy sie w imicjatywe (taki stat) wszystko jest bardziej plynne, a kolejność atakow zalezy od specyfiki pola walki, kondycji psychicznej i fizycznej itd. Robimy to na logike i wychodzi uber. Zwlaszcza w jedej z sesji sonkego podczas potyczki w płonącym domu - swietny moment.
  12. Kurier w Żelaznej Paczce - brzmi jak kontynuacja tego filmu
  13. To doprawdy wiekopomna chwila! Czas zapędzić robotników do budowy monumentu pamiĄtkowego!
  14. No, Sonky, Brewer, co taka cisza? Gdzie uwagi co do zasad i projekty postaci? A moze ktos jeszcze chce grac? Śmialo.
  15. Raczej bedzue mogla z zestawem kostek przeczytaj edit, bo sie z nim spoznilem, ale na dobrze wyszlo Dnd4.0 nie widzialem. Witamy w klubie
  16. Nie mam takich, ale sugerując sie zdjęciami powiedziałbym, ze kryształ. Wydają sie wyraźniejsze. EDIT: jeszcze jedna rzecz: dobrze by bylo (ale nie jest to konieczne), by kostki mialy rozne kolory. Bedzie prosciej. Przed rzutem ustalisz np - czarna to dziesiatki, a biala jednosci (przeczytasz podrecznik bedziesz wiedzial ocb).
  17. Zarowno w dnd jak i wh wykonujesz kilka rzutow (tyle ile jest cech w danym systemie), a potem sam stwierdzasz, ktory rzut określa ktore statystyki. Opcja zapasowa w dnd, opisana gdzies tam malym druczkiem, jest taki system jak w crpgach, ale strasznie to upierdliwe po za pc.
  18. Sonky rzecze dobrze. W normalnej sesji, podczas tworzenia postaci, masz normalne statystyki wynikające z rzutów kośćmi. Jako, ze przez net nie sprawdzę wam czy np. nie ściemniacie, to wprowadzam WŁASNĄ zasadę (nie ma jej w WH) wad i zalet, które są namiastka czysto słowną prawdziwych statystyk. (specyfika gry przez net). Jako, ze zakładam, ze mam do czynienia z normalnymi ludźmi, to nie wstawiam wam sztucznych barier (znów, w prawdziwej sesji taki sa). Opiszcie postać jak chcecie, ale jak ktoś zrobi supermana bez wad, to sam sobie wystawia laurkę. Kwestia ekwipunku podobna - w prawdziwej sesji masz złoto, ceny i inne pierdoły wiec nie kupisz sobie gattlinga na start. Ale znowu, ja daje wam dowolność - opisz ekwipunek jak chcesz, ale nie przeginaj bo to zwyczajnie głupie. W rpg nie chodzi o "wygra" czy "przegrana", ale o dobra zabawę. Uwaga ogólna: pamiętaj, ze zasady w książce są wskazówka, a nie wyrocznią. Jeśli wszyscy macie rozumu na tyle, by samemu się kontrolować, nie potrzebujesz tabelek i cyferek - z czasem to samo wyjdzie.. Ta uwaga dotyczy wszystkich systemów. Kwestia strażnika to dobry przykład rzeczy, o którą mi chodzi z brudnopisem. Zanim napisałbyś taki post "na czysto" musiałbyś ustalić ze mną, czy strażnik cie puści, czy nie. I znów - nie musisz mnie pytać o każdą pierdołę. Jeśli strażnik pilnowałby mniej ważnego miejsca, możesz decydować sam i od razu pisać na czysto. Jeśli pilnowałby Mhooocznej Twierdzy Uber Zagłady, do której próbujecie się dostać w głównym zadaniu, to musisz mnie zapytać. W.normalnej sesji musiałbyś zdać odpowiedni rzut i tyle. Przez net wam kostek nie sprawdzę, wiec posłużymy się zdrowym rozsądkiem.
  19. Tutaj, chyba ze masz jakas mhhhhhoooczna tajemnice - wtedy ja na pw, a reszte tutaj. Bez statow, i tak przez siec ich nie uzyjemy. Ale mozesz napisac wady i zalety w kontekscie statow - np, dobrze walczy mieczem, ale nie ma pojecia o kuszy itd.
  20. Hyhy No to uber. Ok, jesli ktos ma uwagi do zasad, niech mowi. A do Brewera i Sonkego mam prosbe - napiszcie rys waszej postaci - wyglad, cechy charakteru, ekwipunek, znajomi - wiecie ocb (macie dowolnosc, oby z glowa). Nie bawimy sie w klasy itd, bo przez forum do bez sensu. Tylko zrobcie to serio, tak by nobieski mogl potem uzyc waszych postaci jako wzoru do tworzenia swojej. Aha, rzecz zacznie sie w miescie - potem sie okaze.
  21. hmm. Postaram się jaśniej. Ten wątek jest wątkiem "przygotowawczym", nazwijmy go brudnopisem. Oprócz niego stworzę nowy, który będzie sesyjny "na czysto". W "brudnopisie " ustalacie ze sobą rzeczy, które dotyczą was wspólnie. Np. jeśli zechcesz, żeby twoja postać kopnęła brewera w zad, to rozmawiasz z nim tutaj na ten temat, jako gracze ustalacie swoje poczynania itd. Potem, w wątku sesyjnym "na czysto" piszesz: JASKIER robię to i to, kopię brewera w zad. Brewer oddaje mi z liścia. (+ dialog wasz) ---------------------- Jeśli jednak chcesz napisać post, który dotyczy TYLKO ciebie i nie jest zbyt ważny dla fabuły np. kupujesz miecz, śpiewasz, tańczysz, patrzysz na panienkę, wchodzisz do karczmy i zamawiasz piwo (i guzik cie obchodzi, czy inni pójdą za tobą, albo chcesz to zrobić spontanicznie) to piszesz od razu w wątku sesyjnym "na czysto" . Teraz jaśniej? Jeśli nie to pytaj, postaram się wyjaśnić. EDIT: co myślicie o takim systemie? Chodzi o to, zebyscie z 1 strony nie decydowali za siebie wxajemnie, a z 2, by posty nie mialy po 2 zdania, bo slabo sie to czyta.
  22. Ja jako mg jestem narratorem, opisuje otoczenie i działania postaci trzecich. Jeśli chcesz zrobić z brewerem coś wspólnego, to ustalacie to wcześniej w tym wątku. Przykładowo, jeśli chcesz przeprowadzić dialog, to ustalasz jego przebieg tu, a potem piszesz w poście w wątku sesji swoje wypowiedzi, a także te, których udzielił ci brewer w "przygotowaniach". Jeśli bys np nie chciał iść przez drzwi za brewerem, to piszesz w swoim poście, że zostajesz, a także to co w tym czasie robisz. Jeśli jednak chciałbyś zrobić coś drastycznego. np. wyskoczyć na strażnika z mieczem, to musisz to ustalić ze mną, gdyż ja od razu ci powiem, jak strażnik reaguje. Potem sklecasz to ładnie w posta i publikujesz. Jeśli planujesz zrobić coś, co zaskoczy innych graczy, możemy przeprowadzić rozmowę na pw. Podobnie wy, jeśli chcecie zaskoczyć mnie, możecie się porozumiewać między sobą na pw. Ufam, że brewer dopilnuje, byście nie przegieli z wyskokami. Swobodę macie dużą, ale bez chaosu. Kwestia kolejności jest mniej ważna i zależy głównie od waszej inicjatywy. Jeśli macie propozycje, by to sformalizować, to możemy coś ustalić. To projekt, jeśli ktoś ma pytania, uwagi, propozycje, to śmiało. Aha, dodatkowi gracze są mille widziani - nie ustaliłem żadnego limitu.
  23. Dokladnie tak. Ja, jako mg, opisuje sytuacje, a wy, jako gracze dzialania i wypowiedzi postaci. Jeden post to kilka - kilkanascie zdan w zaleznosci od sytuacji. Gdyby cis wymagalo konsultacji miedzy wami (graczami) co do wspolnych dzialan albo ze mna, jesli wasza postac ma zrobic cos waznego dla fabuly - np. kogos zaatakowac to omawiamy to tutaj, a w watku sesji piszemy tylko to, co jest akcja/wypowiedzia postaci. Przyklad: GERALT Podchodze do mlodego, chudego jak tyka straznika powolnym, stanowczym krokiem, emanujac niemą groźbą. Zatrzymuje sie tuz przed nik i cedzę mu prosto w twarz - Zejdz mi z drogi, psi synu, bo wejdę tam po twoim trupie. Przerazony mlokos poci sie niczym grubas w saunie, a natepnie przesuwa sie na drzacych nogach i niewyraznym, rozdygotanym glosem wybakuje - prz... przepraszam, panie, prosze wejsc - a nastepnie otwiera ciezkie, drewniane drzwi i stuka obcasami, kiedy przez nie przechodze. to takie demo. Lapiecie zasade. W rzeczywistosci posty powinny byc nieco dluzsze (chyba, ze sytuacja tego nie wymaga badz to wyklucza). Wazne, by szczegoliwo pisac co sie robi i uzywac duzej liczby przymiotnikow - to dobrze buduje klimat (hint dla nobieskiego )
  24. Ej no, z ta miłością to sobote daruj, chyba ze jestes inteligentna i seksowna azjatka Pewnie, ze mozesz - o to tu chodzi miedzy innymi (obok funu z gry). Czekamy na reszte chętnych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...