Skocz do zawartości

Murky

Redakcja
  • Postów

    610
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Murky

  1. Otoz mam pewna propozycje. Jako, ze nobieski jest radosnie zielony, proponuje próbna sesję przez forum - tak, by nauczyc go ocb. Jedna rzecz - skupiamy sie na idgrywaniu postaci w konwencji WH (mechanike odrzucamy, bo sila rzeczy nie da sie tego zrobic przez net. Zanim przejdziemy do konkretow - kto sie pisze? Bo we dwoch to bez sensu.
  2. Yhhh powazna konwencja jakos mnie odrzuca - slabo pasuje do naszej żałosnej grafomanii Mam inna propozycje - odsyłam do nowego tematu.
  3. Powszechny skrot to WH. co do broni - to tak nie dziala. Na dmg zawsze rzucasz 1k10 i dodajesz siłę broni (taki stat specjalny) i jedna z cech postaci. Wychodzisz ze złego założenia - w rpg nie chodzi o liczenie kosteczek - im cos prostsze tym lepsze. Czemu? Bo liczac wybijasz sie z klimatu. Nie skupiasz sie najwazniejszym ODGRYWANIU POSTACI i historii, ale na pierdolach. Na poczatku myslalem jak ty, ale w pewnym monencie przekombinowana mechanika (jak w dnd) zaczyna zwyczajnie wkurzać. Sam sie przekonasz.
  4. Hehe taaak To było mocne, przyznaję. Wyszło jak filmie akcji Niezły był też moment, jak (grając łotrzykiem) spieprzyłem się z dachu łamiąc nogę. To było takie zwykłe - dowód na to, że szit hapenz nawet w rpg Albo jak wam furę skroili podczas ucieczki z elektrowni atakowanej przez Molocha. Alem się cholera rozczulił
  5. Chlip... Cóż mogę rzec.... "strzała jak strzała"! Ale fakt, dzikie początki były dziwne. Pamiętasz Arlen? Ba, co ja pytam, na stówkę pamiętasz A tankowiec? *kolebie się w chorobie sierocej i mruczy coś pod nosem*
  6. Owszem, w innych systemach używa się innych kości (np. w dnd wszystkich,a w Neuroshimie 20), ale w Warhammerze TYLKO 10. Inne są kompletnie niepotrzebne - nic nie musisz dzielić itd. System jest zrobiony pod dziesiątki. PS: jeśli kupujesz kostki, to najlepiej z jak najprostszym wzorem - czarne z białymi napisami lub coś w tym guście. Czemu? Te kolorowe, marmurowe i wydumane są może i ładne, ale kompletnie niepraktyczne. Gówno widać na nich mówiąc szczerze. To tylko rada wynikająca z praktyki, zrobisz jak wolisz, ale uwierz - ważniejsza jest przejrzystość kostki niż jej efektowność. Tu masz przykładowy link http://www.rebel.pl/product.php/1,1686/136/Kosc-matowa-10-scian.html zauważ, że możesz w zamówieniu sprecyzować kolor. /Prawdę mówi/ ~Sonky
  7. Potrzebujesz MINIMUM dwoch kostek dziesieciosciennych. Praktyka pokazuje jednak, ze kazdy z graczy powinien miec swoje dwie, bo robi sie burdel z szukaniem i przekazywaniem ich sobie. 2 starcza, ale to meczace. Karta postaci jest w podreczniku do skserowania. Bez problemu znajdziesz wzory w necie. Brewerowa jest fajna, ale zmodyfikowana pod nasze potrzeby.
  8. jaki z tego morał, dzieci? chociaż z nieba lukier leci, a słodyczy pełno wkoło to nie zawsze jest wesoło nigdy nie wiesz co cie czeka kiedy rzeczywistosc szczeka KONIEC proponuje zmianę lub zakończenie tematu, bo juz mu sie znudziło.
  9. Neuroshima też jest polska A co do wh, bo o nim mówiłeś w innym temacie, to kup to :http://www.rebel.pl/product.php/1,22/6569/Warhammer-FRP-Ksiega-Zasad.html. Na początek starczy. Reszta jest opcjonalna i sobie świetnie bez niej radzimy (tj. ja Sonky i Brewer). No chłopaki mają coś tam o magii i potworach, ale to już, jak rozumiem, bardziej dla funu. Kup to co w linku i będzie ok.
  10. Murky

    Powrót Wiedźmina!

    Pfu! Jeb*c kołegzystencje! Wybić nieludów Ale Fenrir ma rację - opowiadania są calkiem ok.
  11. Tak to król się nasz obraził, tłustą rzyć w karocę wsadził, i pojechał na południe, kląc pod nosem dość paskudnie. Choć królewna się zdziwiła nie za bardzo się zmartwiła w dali pałac swój ujrzała i ku niemu się udała. Bardzo zacny to budynek, pełen kwiatków i jeżynek ściany całe miał różowe a podłogi karmelowe.
  12. Masz racje B, ze stat daje jakiestam (dosc blade - popatrz na sondaże wyborcze), ale jednak. O ile ktos wie jak i chce mu sie zrobic to jak nalezy (a to zjawisko dosc rzadkie - odsyłam do pyran o polityke, czasem wychodzą zabawne rzeczy).. Pojawia sie pytanie, czy jakis gostek z wotc mial wiedze i srodki na sensowny sondaz. No, ale tego sie nie dowiemy. Ciekawe jest np to, co rzekl Sonky - kwestia pytania . Czy grales kiedys w dnd. Mozliwe tory myslenia (zakladajac odp na tak) - pewnie (wie ocb), nom (gral, na pc), tak (nawet nie iem co to, ale nie chce wyjsc ns debila). Ufam, ze lapiecie ocb. Ktos powie, ze tacy ludzie to margines - moze. Dlatego tez sensowne i znow przybluzone wyniki da sondaz (dodalbym don proste pytanie oczywiste dla kogos kto geal w papierzaka, tak by odsiac klamczuszkow - np c oznacza zapus 2k6) + wyniki sprzedaży + popularnosc serwisow o tej tematyce w necie (np. Liczba wejsc, postow (znow to tylko wskazowka, samo nic nie znaczy) i dopiero wtedy mielibyśmy BLADE pojęcie jak to naprawde jest.
  13. To prawda, ze ankiety/sondaze/statystyki są śmieszne. Można osiągnąć w nich dowolny wynik, kwestia doboru grupy badanej. Pojawia się pytanie, czy komuś chciałoby się to robić w wypadku czegoś tak banalnego jak rozrywka. Zresztą, jak mówiłem - jebać statystyki i robić swoje.
  14. Owszem, początek 3 zwrotki wyszedł bardzo dobrze - melodyjnie, w tempo i ogolnie ok
  15. By podziwiać świnię piękną, tę od ktorej dziewki miękną, przybył nawet gość wspaniały godzien był najwyższej chwały Król krainy południowej, równie mocno cukierkowej, rzeźbą bardzo się zachwycił i za portfel szybko chwycił "Chcę ja mieć bardzo podobną by poderwać dziunię modną"
  16. Murky

    Seriale fantastyczne

    Z racji tego, ze w tv puszczają pierwszy sezon Wikingów, miałem okazje wreszcie sie z serialem zapoznać. Poki co jestem zadowolony. Zastanawia mnie tylko, czy wikingowie byli tak zorganizowani w walce (stosują np. ścianę tarcz), ale co tam. Z drugiej strony byli wielkimi wojownikami, wiec watpie, by zwykle walczyli tylko kupą, jak sugerują inne filmy. Jakis historyk wie jak bylo? Mrozie?
  17. Calkiem niezle. Jeszcze nie idealnie, ale duzo lepiej. Moja czesc jutro - napiecie trzeba dawkowac. Powien tylko, ze pojawi sie nowa postac!
  18. Ja mam wrazenie, ze chodzilo mu o to, ze zawsze bylo niszowo, jest niszowo i nadal bedzie. Ale fakt, ruch tu dzis jak cholera! Przyznaj sobie moralny awans
  19. Nie no, Brewer zawsze byl zdania, ze jest niszowe, wiec roli nie zmienił i trzyma sie swojej wersji. swoja droga boje sie, ze jak tak dalej pojdzie, to chlopak napisze doktorat w kolejnym poscie
  20. wnioski ok, ale o co ci chodzi z ostatnim zdaniem? przyznam, ze teraz ja nie widze zwiazku między luzna wypowiedzią (moze i powierzchowną), a "byciem zabawnym i niezwykłym". Z wypowiedzi NoBieskiego nic takiego nie wynika.
  21. Niezle, ale powinienes uważać na równa ilość sylab - wychodzi melodyjniej. Rzecze tedy tak królewna: "Chciałabym ja świnię z drewna!" "Czemu prosię?" - pyta chłop "Czy nie lepszy koń lub szop?" "Konia to już w Troi mieli szopa krewni by nie chcieli, tedy świnia mi została na dziedzińcu bedzie stała"
  22. Ogolnie masz racje, NoBieski troche zrzedzi, ale pieprznales tak nadęte przemówienie, ze az sie uśmiałem No, ale czesc o tarpanach byla niezla
  23. Mała rada: sam uwielbiam klimat i świat D&D, ale mechanika jest tam (a przynajmniej w wersji 3,5) dość przeturlana. Zamiast skupiać się na najważniejszym - klimacie - ganiasz z kalkulatorem i pierdyliardem kostek. Warhammer, choć klimatycznie wisi mi kalafiorem, jest o wiele lepiej zaprojektowany pod względem mechaniki i gra się weń przyjemniej .A najlepiej to kup Neuroshimę skoro lubisz Stalkera . Serio, to świetny system.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...