Skocz do zawartości

Andrzej Sapkowski i jego twórczość


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Wracajac do "Cos się konczy, cos sie zaczyna", to była pierwsza ksiażka Sapkowskiego, jaka przeczytalem (dlatego ze dostalem ja na urodzinki). Spodobala mi sie, dlatego tez siegnalem po sage wiedzminska (nie tylko dlatego, przygody Geralta naleza do niespisanego kanonu obowiazkowego polskiego fantasty). Pierwsza czesc cyklu rowniez przypadla mi do gustu, a reszty jeszcze nie przeczytalem, poniewaz rozpoczal sie rok szkolny, co, jak wiadomo, spowalnia edukację  :) .

Kto z was ma zamiar przeczytac w najblizszym czasie najnowsza powiesc Sapkowskiego tj. "Zmiję". Premiera 19 X 209 AD, więc już niedlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daruj sobie, milordzie. Trzydzieści sześć zeta za 250 stron to nie jest najlepszy interes. Sapkowski pisze coraz bardziej miałko. Oczywiście wielu polskim "tfu...rcom" daleko do poziomu nawet jego najsłabszych powieści, ale jak sobie przypomnę pierwsze opowiadania o wiedźminie... Hej, to se ne wrati, pane Havranek!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Biorąc pod uwagę fakt, że tłumaczyłem "Sopla" na polski, to owszem, mógłbym rzec, że dane mi było czytać oryginał. Nie dlatego jednak polecam Korniewa. To naprawdę jedne z najbardziej ciekawych książek, jakie czytałem w ciągu minionych dwu lat. Wartka akcja, ciekawie skonstruowany świat, w którym magia konkuruje z techniką dając niezwykłe hybrydy, znakomicie zarysowane postaci bohaterów... w zasadzie wszystko, czego można wymagać od dobrej powieści fantasy. I klimat... klimat Strefy, wzięty jakby żywcem ze Strugackich. Sopel to współczesny Red Shoehart, przeniesiony na daleką Północ Rosji. Cztery tomy... zapłacisz ponad stówę, ale z pewnością nie będziesz żałował.

Przepraszam, wyszedł offtop, ale pytałeś, maharadżo, a jam ci odpowiedział... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...