Jump to content

BG3: pierwsze wrażenia


Mrozie

Recommended Posts

Ok, BG3 ma już ponad dwa tygodnie, jakie są Wasze ogólne odczucia?

Ja, przez pewne problemy techniczne - niezależne od gry - wbiłem na razie tylko 15 godzin. Niemniej nie jestem nawet chyba w połowie Aktu I, a ogrom rzeczy do zrobienia, ciekawostek do odkrycia, jest naprawdę przytłaczający. Pozytywnie przytłaczający.

Mnogość wyborów i rezultatów jest niesamowita. Wszyscy mówią o tym, czy w Akcie I stanęli po stronie druidów, czy goblinów. Ale...

SPOJLER ALERT. Ja tam jeszcze nie doszedłem, ale mojego barbarzyńcy nie spodobało się zachowanie nowej przywódczyni Gaju, więc... no cóż, postanowiłem ją skrócić o głowę. Miałem zabić tylko ją, a rozpętałem na miejscu małą rebelię, w rezultacie czego wszyscy druidzi połączyli się z Silvanusem. Ciekawe, co na to gobliny... Z rozmów ze znajomymi, którzy są o wiele dalej, wynika że nikt nie poszedł taką samą ścieżką jak ja i wszyscy są ciekawi, do czego to doprowadzi. Nie przypominam sobie podobnej sytuacji od czasów BG2 i Morrowinda. :)

Inna ciekawa sprawa dot. jaskini pająków w opuszczonej wiosce, której też nie wszyscy moi znajomi odkryli. Walką z matką roju może być ciężka, zwłaszcza na poz. 3, ale można sobie to ułatwić np... wyczekując, aż pajęczyca znajdzie się w swojej sieci, a następnie ją podpalić, by bestyjka spadła i straciła co najmniej połowę PŻ! Wspaniałe rozwiązanie. :) A słyszałem - choć nie udało mi się tego sprawdzić - że jeśli taka akcja powiedzie się w momencie, gdy pajęczyca znajduje się nad rozpadliną, to w ten sposób można ją strącić do samego Podrmoku. Jeśli to prawda - czapki z głów!

/SPOJLER ALERT

Z minusów, UI nie należy do najbardziej intuicyjnych. Poskładanie tylu możliwości w intuicyjny sposób na pewno nie jest łatwe, ale jednak wykonanie niektórych akcji wymaga ode mnie zbyt wielu przeklikań, bo ciągle nie pamiętam, gdzie co powinno być... Kamera również pozostawia nieco do życzenia, ale jest ok.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jednak naprawdę znakomita gra. Spodziewałem się co najwyżej D:OS2 na sterydach, a tymczasem Larian naprawdę przewyższył moje oczekiwania. I to znacząco.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...