Skocz do zawartości

BG3: pierwsze wrażenia


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, BG3 ma już ponad dwa tygodnie, jakie są Wasze ogólne odczucia?

Ja, przez pewne problemy techniczne - niezależne od gry - wbiłem na razie tylko 15 godzin. Niemniej nie jestem nawet chyba w połowie Aktu I, a ogrom rzeczy do zrobienia, ciekawostek do odkrycia, jest naprawdę przytłaczający. Pozytywnie przytłaczający.

Mnogość wyborów i rezultatów jest niesamowita. Wszyscy mówią o tym, czy w Akcie I stanęli po stronie druidów, czy goblinów. Ale...

SPOJLER ALERT. Ja tam jeszcze nie doszedłem, ale mojego barbarzyńcy nie spodobało się zachowanie nowej przywódczyni Gaju, więc... no cóż, postanowiłem ją skrócić o głowę. Miałem zabić tylko ją, a rozpętałem na miejscu małą rebelię, w rezultacie czego wszyscy druidzi połączyli się z Silvanusem. Ciekawe, co na to gobliny... Z rozmów ze znajomymi, którzy są o wiele dalej, wynika że nikt nie poszedł taką samą ścieżką jak ja i wszyscy są ciekawi, do czego to doprowadzi. Nie przypominam sobie podobnej sytuacji od czasów BG2 i Morrowinda. :)

Inna ciekawa sprawa dot. jaskini pająków w opuszczonej wiosce, której też nie wszyscy moi znajomi odkryli. Walką z matką roju może być ciężka, zwłaszcza na poz. 3, ale można sobie to ułatwić np... wyczekując, aż pajęczyca znajdzie się w swojej sieci, a następnie ją podpalić, by bestyjka spadła i straciła co najmniej połowę PŻ! Wspaniałe rozwiązanie. :) A słyszałem - choć nie udało mi się tego sprawdzić - że jeśli taka akcja powiedzie się w momencie, gdy pajęczyca znajduje się nad rozpadliną, to w ten sposób można ją strącić do samego Podrmoku. Jeśli to prawda - czapki z głów!

/SPOJLER ALERT

Z minusów, UI nie należy do najbardziej intuicyjnych. Poskładanie tylu możliwości w intuicyjny sposób na pewno nie jest łatwe, ale jednak wykonanie niektórych akcji wymaga ode mnie zbyt wielu przeklikań, bo ciągle nie pamiętam, gdzie co powinno być... Kamera również pozostawia nieco do życzenia, ale jest ok.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jednak naprawdę znakomita gra. Spodziewałem się co najwyżej D:OS2 na sterydach, a tymczasem Larian naprawdę przewyższył moje oczekiwania. I to znacząco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...