Prace nad remakiem Star Wars: KotOR zawieszone?

Niespełna rok temu Aspyr Media oficjalnie potwierdził prace nad stworzeniem remake'a Star Wars: Knights of the Old Republic. Dziś okazuje się jednak, że wydanie odświeżonej wersji popularnego KotOR-a wcale nie jest takie pewne.

Remake to zawsze delikatna sprawa - szczególnie w przypadku produkcji tak hołubionej przez fanów. Stąd kilka miesięcy temu Aspyr Media połączyło siły z Saber Interactive, by mieć pewność, że nowy-stary KotOR spełni oczekiwania nie tylko nowych, ale także starych graczy. Wygląda na to, że to jednak za mało.

Z artykułu opublikowanego kilka dni temu na łamach Bloomberga wynika, że 30 czerwca Aspyr ukończyło pracę nad "vertical slicem", czyli przekrojową wersją gry. Deweloperzy byli zadowoleni z rezultatu swoich prac. Nadzorujące je Lucasfilm Ltd. LLC oraz Sony Group Corp. były jednak zupełnie odmiennego zdania...

 

Efekt? W lipcu dyrektor projektu Brad Prince oraz dyrektor ds. wizualnych Jason Minor stracili pracę. Zanim to nastąpiło, zdążyli poinformować swój zespół, że vertical slice nie spełnił oczekiwań ww. kontrahentów, a prace nad projektem zostały wstrzymane.

Obecni na spotkaniu, anonimowi rozmówcy Jasona Schreiera, autora artykułu, stwierdzili że powodem niezadowolenia mogły być również nieproporcjonalne wydatki na stworzenie dema remake'u, które sprawiły, że kontynuowanie prac było niemożliwe z przyczyn finansowych. Także roadmapa samego produktu wywołała duże konsternacje. Aspyr miało obiecać swoim kontrahentom ukończenie prac nad odświeżowym KotOR-em w 2022 r., podczas gdy realistyczny termin zakończenia jego produkcji - zdaniem samych deweloperów - to... 2025 r.

Schreier kończy swój artykuł stwierdzeniem, że dalszy los nowej odsłony Star Wars: Knights of the Old Republic pozostaje niejasny. Reputacja Aspyr Media z pewnością uległa nadszarpnięciu w oczach jego kontrahentów, choć trzeba pamiętać, że studio to jest znane przede wszystkim z portowania gier, a nie tworzenia ich od podstaw.

Trudno powiedzieć, czy prace nad remakiem KotOR-a zostana kiedykolwiek sfinalizowane. Fani są jednak zgodni: lepiej żeby ten nie powstał, niż gdyby miał zostać wydany w stanie uwłaczającym oryginalnej odsłonie gwiezdnowojennego cRPG-a.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.