Remake KotOR-a "żyje i ma się dobrze"!

O potencjalnym remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic mówi się już od wielu lat, choć sam projekt nabrał kształtu dopiero w 2021 r. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło, jednak wszystko wskazuje na to, że po pewnych perturbacjach KotOR faktycznie doczeka się nowej, odświeżonej odsłony!

Przypomnijmy, że pierwotnie za ów remake miało odpowiadać Aspyr Media, jednakże z powodu niezadowalających efektów pracy nad wczesną wersją gry, produkcja została co najmniej zawieszona. Ostatecznie zadanie stworzenia remake'u KotOR-a powierzono Saber Interactive, które niedawno oddzieliło się od koncernu Embracer i odzyskało niezależność. Obecnie odświeżona wersja kultowego cRPG-a zdaje się być jednym z kluczowych projektów studia.

 

To jasne i oczywiste, że pracujemy nad tym - powiedział w rozmowie z IGN-em Matthew Karch, prezes Saber Interactive. Prasa pisała o tym wielokrotnie. Mogę teraz powiedzieć, że gra żyje i ma się dobrze, a my jesteśmy zdeterminowani, by przewyższyć oczekiwania klientów.

Dla każdego, kto obawiał się o przyszłość opowieści o Revanie i Malaku, to bez wątpienia dobra wiadomość. Zła jest taka, że projekt pod skrzydłami Saber Interactive powstaje prawdopodobnie od nowa, a to oznacza, że od premiery remaku'e KotOR-a może dzielić nas jeszcze kilka lat.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.