Lód (wyd. 2023)

Podstawowe informacje

EKSKLUZYWNE WYDANIE JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH POLSKICH KSIĄŻEK OSTATNIEGO ĆWIERĆWIECZA, KTÓRĄ POKOCHALI MIŁOŚNICY LITERACKIEJ PRZYGODY, POBUDZAJĄCEJ INTELEKT I WYOBRAŹNIĘ, ZMIENIAJĄCEJ NASZ POGLĄD NA RZECZYWISTOŚĆ.

Akcja Lodu toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie pierwsza wojna światowa nigdy nie wybuchła, jest rok 1924 i trwa Belle Époque, a Królestwo Polskie pozostaje zamrożone pod władzą cara. Warszawę skuwa lód – w środku lata burze śnieżne zasypują drogi. Lute, nieziemskie anioły Mrozu, spacerują ulicami miast, zamrażając prawdę i fałsz… Benedykt Gierosławski, zdolny matematyk i niepoprawny hazardzista, na zlecenie carskiego Ministerstwa Zimy zostaje wysłany Ekspresem Transsyberyjskim do skutego lodem Irkucka, skąd ma wyruszyć na poszukiwanie swojego ojca, podobno potrafiącego porozumiewać się z lutymi.

KSIĄŻKA XX-LECIA RANKINGU „POLITYKI”, WYRÓŻNIONA NAGRODĄ KOŚCIELSKICH I EUROPEJSKĄ NAGRODĄ LITERACKĄ.

Nasze kłamstwa więcej o nas zdradzają niż prawda najprawdziwsza. Kiedy mówisz o sobie prawdę – prawda to jest to, co ci się rzeczywiście przydarzyło: twój wycinek historji świata. I przecież nie masz, nie miałaś nad nim żadnej kontroli. Większość tego, co nam się przydarza, jest dziełem przypadku. Kłamstwo natomiast w całości pochodzi od ciebie, nad kłamstwem posiadasz kontrolę zupełną, zrodziło się z ciebie, tobą się karmi i tylko ciebie opowiada. W czym więc odkrywasz się bardziej: w prawdzie czy w fałszu?

Obecne wydanie Lodu – w nowej szacie graficznej i w większym formacie - jest jedynym dostępnym na rynku. Poprzednie edycje tej słynnej powieści nie będą wznawiane. Zamarzły.

  • Autor:
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Data premiery:
  • ISBN: 978-83-08-08306-2
  • Nr wydania: 6
  • Liczba stron: 1040
  • Wymiary: 165x240
  • Okładka: miękka

News

więcej...

Inne wydania książki

Lód (wyd. 5)

Autor: Jacek Dukaj
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Nr wydania: 5
Data premiery: 23.06.2024

Lód (wyd 4)

Autor: Jacek Dukaj
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Nr wydania: 4
Data premiery: 23.06.2024

Lód

Autor: Jacek Dukaj
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Nr wydania: 1
Data premiery: 23.06.2024