Antologia fantastycznych opowiadań "Ja, legenda" już dostępna

W sieci pojawiła się już darmowa antologia pt. Ja, legenda. Publikacja zawiera w sobie 25 opowiadań fantastycznych wybranych w konkursie zorganizowanym przez Fantazmaty oraz portal Nowej Fantastyki.

W antologii znajdziemy głównie opowiadania pisarzy debiutujących lub będących niedługo po debiucie. Ich motywem przewodnim jest tytułowa "legendarność".

 

Jakie istoty zostają legendami? Może ostatni człowiek na ziemi, kosmiczna kreatura albo szalony wynalazca. Małe stworzonka ze szczytów Himalajów, o których istnieniu nie mieliście pojęcia lub najbardziej sumienny kanar z koszmarów tych, którzy jeżdżą bez biletu. Może cizia z ajfonem. Artysta błądzący w mroku i szaleństwie pomiędzy obrazami, wędrowiec pośród snów, rycerz bez skazy, król marzyciel. Czy słyszeliście kiedyś myśli nanocząstek? Patrzyliście na koguta, który wzbija się pod sam sufit, pokonawszy grawitację? Czy chcecie poczuć świat, na chwilę wyłączając wzrok lub zarazić go swoimi emocjami tak, by przeżarły jego elementy niczym rdza? W Ja, legenda czeka na Was to i jeszcze więcej.

Antologię Ja, legenda można pobrać za darmo w formatach EPUB, MOBI, PDF i RTF z oficjalnej strony projektu Fantazmaty.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.