Dziś premiera "Pani Ciszy" Arkadego Saulskiego

Kilka miesięcy po premierze Czerwonego Lotosu nadszedł czas na kolejny tom historii Kentaro. W swojej nowej powieści pt. Pani Cisza Arkady Saulski zabiera czytelników w kolejną podróż do świata stylizowanego na feudalną Japonię.

Książka ukazała się nakładem wyd. Fabryka Słów. Tytułem wstępu:

 

Bogowie dali mu kiedyś szansę na odkupienie i wieczny spokój… ale wrócił do żywych, jak upiór. Teraz śmierć podąża za nim, zabierając innych, skoro nie mogła zabrać jego.

Klan Nagata umiera. Wiekowy daimyo nie poprowadzi już swoich wojowników do żadnej walki. Jego kilkuletni, chory syn z całą pewnością umrze jeszcze przed ojcem. Klan Węża podstępem wpełza w granice prowincji i zatruwa swym jadem wszystko, co napotka. Armię bandytów bez honoru prowadzi istota, której nawet Duch będzie musiał się pokłonić. Na granicy nieprzeliczone oddziały Manduków czekają tylko na sygnał do ataku.

Tak, dni klanu Nagata są policzone.

Zanim jednak zapłoną stosy pogrzebowe, stary samuraj o żelaznej duszy pośle po umierającego chłopca wojownika, którego zrodziła magia.

Magia. To ona rozpoczęła to wszystko. I ona też tę historię zakończy.

Szczegółowe informacje o dzisiejszej premierze znajdziecie na naszej stronie Pani Ciszy. Zachęcamy też do lektury naszej recenzji Czerwonego Lotosu.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.