"Bitwa Nieśmiertelnych", wielki finał trylogii Zapiski Stali, w księgarniach już pod koniec stycznia

Kiedy na początku 2021 r. Fabryka Słów wydała pierwszą część cyklu Zapiski Stali Arkadego Saulskiego, chyba mało kto spodziewał się, że finał przygód Kentaro poznamy za mniej więcej rok. Tymczasem od premiery Bitwy Nieśmiertelnych dzielą nas już niecałe trzy tygodnie!

Ostatni tom trylogii osadzonej w świecie Nipponu, stylizowanym na średniowieczną Japonię z domieszką fantasy, również ukaże się nakładem Fabryki Słów. Tytułem wprowadzenia:

 

Śmierć Shughisa nie uratowała Nipponu.

Kotul, młody Chan, jest jeszcze groźniejszy od ojca: rozkochany w wojnie i żądny nowych zwycięstw, ale także mądry i cierpliwy. Nie musi się śpieszyć. Wie, że półmilionowa armia rzuci mu Nippon do stóp. Pierwsi zdrajcy już przyłączają się do Chana i ruszają przeciwko bratnim klanom.

W morzu ognia, krwi i zdrady trwa ostatnia wyspa: twierdza Ten no Iwa, Niebiańska Skała. Siedziba rodu Toyotomi zdaje się ostatnią nadzieją uciekinierów i tych, którzy chcą walczyć przeciwko Mandukom. Daimyo rodu jest młody, ale mądrością i odwagą zdobył już fanatyczną miłość swoich poddanych.

Duch znalazł trzeciego Pana. Wojnę, którą rozpętali ojcowie, skończą teraz synowie. Srebrny Smok zmierzy się z Czerwonym Koniem. Magia, z której upleciony jest Nippon rzuci wyzwanie stalowej pięści Stepów.

Premierę Bitwy Nieśmiertelnych zaplanowano na 26 stycznia. Więcej informacji na temat najnowszej powieści Arkadego Saulskiego znajdziecie pod powyższym linkiem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.