"Takeshi 3. Pałac Umarłych", czyli ostatnia książka Mai Lidii Kossakowskiej, zawita do księgarń za niespełna tydzień

Już za kilka dni do księgarń zawita nowa powieść Mai Lidii Kossakowskiej pt. Takeshi 3. Pałac Umarłych. Książka stanowi ostatnią część trylogii rozpoczętej blisko dekadę temu.

Jest to zarazem ostatnia książka tragicznie zmarłej w zeszłym roku pisarki. Tytułem wstępu od wydawcy, Fabryki Słów:

 

Maja Lidia Kossakowska z niezrównaną wirtuozerią tkała z każdej opowieści barwny, żywy gobelin. Obraz tej historii, niczym kasandryczna przepowiednia, odmalowany jest w barwach przemijania, tęsknoty i walki z nieuchronnym.

Seria Takeshi to wyjątkowy mariaż japońskiej kultury, solidnego warsztatu pisarskiego, ogromnej wiedzy i fascynacji krajem Kwitnącej Wiśni oraz fabuły dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach.

Dodajcie do tego sceny walk żywcem wyjęte z Kill Billa, atmosferę zdegenerowanej industrializacji z Ghost in the Shell a otrzymacie niesamowite tło dla ponadczasowej opowieści o przyjaźni, obowiązku i poświęceniu.

Premierę powieści Takeshi 3. Pałac Umarłych zaplanowano na 17 maja. Szczegółowe informacje o książce znajdziecie pod powyższym linkiem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.