Śląskie Dni Fantastyki 2024 oficjalnie zapowiedziane

Niespełna miesiąc pozostał do najbliższej edycji Śląskich Dni Fantastyki. Miejscem spotkania miłośników gier, literatury, RPG-ów, planszówek, bitewniaków, cosplayu i nie tylko ponownie będzie Chorzów.

Piąta edycja ŚDF-ów odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. To, czym jest impreza, najlepiej tłumaczą sami jej organizatorzy:

 

Śląskie Dni Fantastyki to impreza organizowana przez jeden z najstarszych klubów związanych z fantastyką w Polsce – Śląski Klub Fantastyki. Konwent ten doczekał się już czterech ekscytujących edycji, która z roku na rok mogła cieszyć się coraz większą liczbą uczestników. Mimo rosnącej popularności ŚDFów, chcemy, aby nadal utrzymywały się one w kameralnym charakterze, tworząc wydarzenie lokalnym, wysokiej jakości przedsięwzięciem, w które zaangażowani są członkowie klubu.

Śląskie Dni Fantastyki to skondensowana dawka fantastyki przeróżnej – na ostatnich edycjach mieliśmy okazję spotkać się z autorami książek fantastycznych, wziąć udział w sesjach RPG, uczestniczyć w pasjonujących prelekcjach i warsztatach, zagrać w planszówki, zabawić się w tematycznym escape-roomie czy dać się ponieść muzyce na żywo podczas organizowanych koncertów. Gdyby uczestnikom było tego mało, czekać na nich będą stoiska z przepysznym jedzeniem oraz cała aleja wystawców, u których można nabyć wyjątkowe pamiątki z konwentu.

Największą chlubą i dumą klubu jest jednak tworzona podczas ŚDFów konwencja – co roku prowadzona jest ona w innej tematyce. W ramach tej historii przygotowywane są zawsze scenografia, przebrania dla organizatorów odpowiedzialnych za tego typu atrakcję oraz co najważniejsze: zabawy i konkursy, dzięki którym uczestnicy mogą poczuć ducha rywalizacji. Dla najlepszych ŚDFy przewidują nagrody, gdyby sława i chwała to było dla nich za mało!

Na oficjalnej stronie konwentu ruszyła już przedsprzedaż akredytacji na ŚDF-y. Warto zaopatrzyć się w nie już teraz i uniknąć później stania w kolejkach.

Portal EnklawaNetwork.pl objął Śląskie Dni Fantastyki 2024 swoim patronatem medialnym, dlatego wkrótce spodziewajcie się kolejnych informacji na temat konwentu.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.