Premiera antologii "Głos Lema"

Informacja prasowa wyd. Powergraph:

 

Dziś, 21 października w serii „Science Fiction z plusem” wydawnictwa Powergraph ukazuje się zbiór opowiadań Głos Lema, a w nim teksty: Joanny Skalskiej, Janusza Cyrana, Filipa Haki, Alexa Gütsche, Rafała Kosika, Andrzeja Miszczaka, Jakuba Nowaka, Rafała W. Orkana, Wojciecha Orlińskiego, Pawła Palińskiego, Krzysztofa Piskorskiego i Wawrzyńca Podrzuckiego. Wstęp napisał Jacek Dukaj. Głos Lema to antologia powstała w 90 rocznicę urodzin i 5 rocznicę śmierci Stanisława Lema. Głos Lema to także głos pisarzy, dla których jego twórczość stała się symbolem literatury inteligentnej, odważnej, przepełnionej głęboko humanistycznym namysłem nad kondycją człowieka i cywilizacji.

„Żadna dobra książka nie przejdzie nieukarana, a każdy gest artystyczny jest zarazem przedmiotem gry rynkowej. I jak w przypadku wielu podobnych przedsięwzięć, także inicjatorom antologii opowiadań inspirowanych twórczością Stanisława Lema łatwo przypisać niskie intencje: że oto wykorzystują znane nazwisko dla darmowej reklamy, by przebić się z tytułem marketingowo.W istocie zaś mamy tu do czynienia z próbą niemalże heroiczną. Bo, po pierwsze, czy „Głos Lema” rzeczywiście wykorzystuje znaną markę – czy też raczej stara się ją dopiero stworzyć, odtworzyć?”. Jacek Dukaj, ze Wstępu.

Więcej informacji o książce szukajcie w naszej biblioteczce.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.