Skocz do zawartości

Danse macabre


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie nie znam się na krótkich formach literackich, ale podobają mi się oryginalne zakończenia, które w gruncie rzeczy biorą się "ni z gruszki, ni z pietruszki", a pasują do opowiadania. Jak na początek twórczości bardzo przyzwoicie, aczkolwiek zamiast dostrzegać tragizm sytuacji (bo zakładam, że taka była Twoja intencja) trąci mi ten obrazek nierealnością i absurdem... ale to zapewne subiektywne odczucie. Podążaj w tym kierunku, ale nie udziwniaj "na siłę" sytuacji. Howgh. (polecam "Bunt Kaina" S. Kinga jako króciutkie, kilkustronicowe opowiadanie - zrywa spodnie i wyrzuca z butów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o horror to raczej nie jest to droga dla mnie. Po prostu jeżeli jakiś pomysł wydaje mi się ciekawy realizują go. Choć "Danse macabre" to nie jest horror, miał smagać plecy dreszczami ;) Trochę szkoda że końcówka mi nie wyszła, ale to nie było najważniejsze w tym opowiadaniu. W tym utworze chodziło bardziej o przesłanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Makabreska niech pozostanie makabrą. Ale kobieta w ciąży, która potrafi rzucić się tylko z piłą i epitetem na "eks", a po usłyszeniu najmniej adekwatnego "wybacz" z możliwych, w porywie nieznanych uczuć zabija siebie i dziecko, bez żadnych odruchów, to coś nie tak. Ot tak, bo jej się zrobiło żal facecika i samej siebie. Równością wobec śmierci bym tego nie nazwał :/ Może i nie doceniam tego clue, przez innych zauważonego, ale jak dla mnie jest to zbyt lakoniczne, jeśli jakiś większy klimat miało zbudować, bez pomyślunku, jeśli miało choć trochę naturę człowieka liznąć i makabrowate tylko na sposób Piły. A czy makabra musi być banalna i byle z krwią?

Nie widzę takiego autorstwa, tylko dla pisania. Sorry Winnetou  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a co wspólnego ma moja zajawka opowiadania z Piłą? IHMO: Nic. Argument odbity.

Ów pani nie zrobiło się żal facecika. Nie widziała sensu dalszego życia. Była świadoma tego, że nie zapewni godnej przyszłości swojemu nie narodzonemu dziecku.

Opowiadanie miało wzbudzic u czytelnika silne emocje i refleksje na pewne tematy. Jeżeli nie wzbudzioło, to trudno. Jestem na początku swojej drogi literackiej i ciągle szlifuję swój warsztat, aczkolwiek z chęcią przyjmę na klatę każdą krytukę, nie to co inni znani mi osobiście pisarze fantasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...