Skocz do zawartości

Alasteria


Gość Inheritor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Inheritor

Wojna ze smokami miała miejsce głównie na terenie Azonu i Fovaru, więc te krainy zostały doszczętnie zniszczone, a ziemia wyjałowiona. Sczeliny Zagłady to gorejące gejzery powstałe po smoczych płomieniach z bitew, dalej jest ich cmentarz, gdzie bestie spadały, z nieboskłonu, martwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inheritor

Pierwsze co zrobiłem wymyślając świat, to zrobiłem mapę na formacie A3. Przed weekendem zrobiłem jej zdjęcie i wrzuciłem do kompa przerysowałem i troche przerobiłem. Zważywszy, na fakt, że świat i mapa powstały przeszło 3 lata temu, to teraz trzeba było dużo zmienić. Pomaga mi to w pisaniu, gdy w każdej chwili mogę spojrzeć, gdzie znajduja się moi bohaterowie :). Mapa pochodzi z czasów, w których rozpoczyna się Trylogia Upadku (Orvenauz to ruiny, a Nuris wyrosło na potężne miasto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inheritor

By nie zdradzać zbyt wiele, jak narazie opisze tylko jedno z państw, które już troche znacie z opowiadań. Mowa jest oczywiście o Myrthanis, czyli państwie centralnym. Zamieszkują go ludzie, którzy ponad wszystko cenia sobie niezależność. Ludzie w Alasterii dożywają 150 lat i są znacznie silniejsi i wytrzymalsi niż ludzie tacy jak My. Stolicą w przeszłości było miasto Orvenauz, ale po dziesięcioletniej wojnie z demonami, obruciło się w ruiny. Ludzie musieli wtedy znaleźć nowe schronienie i zjednoczeni dzięki paladynowi (Upadek Widma) odbudowali swoja potęgę. Można powiedzieć, że nowa stolica Nuris stała się państwem w państwie, która sprawuje władze nad resztą kraju. W państwie panuje wciaz monarchia i podział na zakony, po wojnie z demonami. Północna i południowo-wschodnia część kraju jest doszcztenie wyjałowiona i opustoszała. Wokół Nuris są stare i niezbadane puszcze. Południowa część Morza Centralnego jest zamarźnięta. Na wschodnie, pod Górami Czarnymi znajduje się forteca Khan, która jest również fortecą niewolników Rharu, dlaczego niewolników, o tym w książce. No to by było na tyle. Na dniach zamieszcze kolejne opowiadanie, które ma miejsce kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z Trylogii Upadku i przybliży troche kraj o nazwie Azon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inheritor

Góra Przeznaczenia zostaje, bo w jej wnetrzu jest coś, co nadaje ten nazwie znaczenia. Samotną Górę Piasku zmieniłem na Sanasterrę, to troche raziło w oczy. Zmeniłem również Szczeliny Zagłady na Płonące Pola, ta nazwa tez oddaje klimat miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...