Skocz do zawartości

"Mała"


Hazreth

Rekomendowane odpowiedzi

Sp?odzi?em jaki? czas temu opowiadanie, chyba gdzie? tak z gatunku fantasy.

Wys?a?em je paru osobom, cz??? z nich je oceni?a, klka uwag od nich otrzyma?em, par? innych osób nawet nie przeczyta?o. Có?, bywa.

W ka?dym razie - postanowi?em, ?e to opowiadanie gdzie? wrzuc? i dam do przeczytania komu przyjdzie ochota, co te? niniejszym czyni?.

Wszelkie uwagi, które pomog? mi to opowiadanie jeszcze doszlifowa?, a zarazem pozby? si? w przysz?o?ci ró?nych b??dów i potkni?? mile widziane.

LINK DO OPOWIADANIA w formacie pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no nowe talenty pisarskie nam tu si? wy?oni?y. Opowiadanie przeczyta?am. Gratuluje. D?ugie, spójne, interesuj?ce i chce si? czyta? dalej. Uwag ?adnych chyba nie mam, prócz kilku literówek, które uda?o mi si? wychwyci?.

Naprawd? niczego sobie opowiadanie, mo?e sp?odzisz co? jeszcze? :)

ps. wino Sauvignon? Z czym? mi si? to kojarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?e przeczyta?em. Naprawde bardzo mi si? podoba. Ch?opie niesamowicie ukrywasz tajemnice!!! Tajemnica o tej wojnie o Zmianie. Podoba? mi sie opis wina "o ?yzno?ci gleb z powodu popio?u który by? w czasie wojny" Rewelacja. Robisz niesamowite opisy. Noo wed?uk mnie s? troszk? za d?ugie, ale uzna?em ?e taki masz styl. Same opisy s? tak?e niesamowite. Dok?adne i przemy?lane. Podoba? mi si? tak?e tajemniczy dialog gdy przyjació?ka jednookiego opó?ci?a karczm?. Rewelacja. Powiniene? co? jeszcze napisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

Problem z moim pisaniem jest taki, że idzie mi to w iście żółwim tempie. Mam zaczęte kilka opowiadań, z których po długich męczarniach rodzi się jedno...

Ach, PS, jako dodatek do tego:

Jakoś nigdy nie wychodziło mi samemu wymyślanie nazw własnych, dlatego przekształcam i przeinaczam, a czasem pożyczam w całości gdzieś znalezione.

Tyczy się nie tylko nazw własnych. Na przykład przytoczona gdzieś w tym opowiadaniu modlitwa w starodawnym języku to Psalm Dawida. Po hebrajsku.

Ot tak, w ramach ciekawostki przyrodniczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ?e swoje uwagi mia?em okazje przekaza? Ci ju? wcze?niej, dodam tylko generaln? opini? na temat przeczytanego opowiadania.

A wi?c Haziu, mimo kilku mniejszych niedoci?gni??, jest to ?wietny kawa?ek prozy - zw?aszcza, ?e to chyba jedno z Twoich pierwszych opowiada?, prawda? Jedynym du?ym, a nawet karygodnym b??dem, jest zabicie obojga bohaterów (a dopiero co wypomina?e? AS-owi "ludobójstwo" w "Trylogii Husyckiej"!), co odebra?o historii mo?liwo?? rozwini?cia si? w nast?pnych aktach. ;)

Ale to te? ju? przecie? wiesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu, ale ja nie mog?em inaczej. Nie uda?o mi si? wymy?li? ?adnego innego zako?czenia ;)

Co si? tyczy rozwijania historii - zacz??em ju? kilka opowiada? (jednak nie wiem, ile z nich - je?eli w ogóle - ujrzy ?wiat?o dzienne) w tym ?wiecie osadzonych. Ale nie chc? kontynuowa? w?tku tych bohaterów. Ani opisywa? ich przesz?o?ci. Mo?e pojawi? si? gdzie?, mign?, jako znak, ?e to wszystko toczy si? w jednym miejscu - ale to tyle.

A ad. "jednego z pierwszych" - wiesz, na razie to s? same pierwsze... Szerszej publiczno?ci (tj. na forach) pokaza?em zaledwie trzy moje opowiadania licz?c to, z czego pierwsze by?o strasznie s?abe (ale i dawno napisane), drugie lepsze, ale króciutkie, a trzecie - no, to w?a?nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ?e postaci zosta?y u?miercone nie oznacza, ?e Haz nie stworzy lepszych :) Ma?o tego, zabicie tych ZMUSZA go do stworzenia kolejnych, a to dobry znak.

Ja osobi?cie z niecierpliwo?ci? czekam na nast?pne przejawy Twojego talentu pisarskiego Haz.

Mo?e opublikowa?by? to "drugie" opowiadanie tutaj? Z ch?ci? poczyni?abym "rzut okiem" ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo chyba nie bardzo, bo musia?bym go a) poszuka? i znale??, b) przejrze?, bom go dawno nie czyta?, i zapewne nanie?? poprawki - a nie bardzo mam czas i, co tu mówi?, ch??.

Na razie spróbuj? napisa? co? nowego, bo mam dwa lu?ne pomys?y, z których spróbuj? co? wyci?gn??. Jendak moja produktywno?? jest bardzo niska, zatem nie nale?y si? spodziewa? ich specjalnie szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wida? ?e opowiadanie jest dobrze przemy?lane ale troch? jakby? przyspieszy? z akcj? pod koniec i jako? tak dziwnie wysz?o. Pomys? na opowiadanie, przypomina mi sag? Wied?mina. Facet z Blizn? bierze pod opiek? znalezion? po wielkiej wojnie dziewczynk?, szkoli j? w pos?ugiwaniu si? mieczem ale nic wi?cej nie mo?e jej zaoferowa?. Jest jeszcze czarodziejka która stara si? pozyska? ma?? "dla magii". Wyst?puje par? innych powi?za?, ale szczegó?ów Wied?mina zdradza? nie b?d?. ;)

Bardzo Podoba mi si? wykreowany przez Ciebie ?wiat. Nie pozwól aby popad? w zapomnienie. Wida? ?e czerpiesz ca?ymi gar?ciami z innych dzie?, no ale jak kto? powiedzia? nie ma czego?, czego by wcze?niej nie wymy?lili. Za to du?o nadrabiasz stylem, dobrze skonstruowan? fabu??, dobrymi opisami oraz ciekawymi postaciami (szkoda ?e tak ma?o bohaterów przedstawi?e?). Opowiadanie czyta si? bardzo przyjemnie no i zako?czenie jest zaskakuj?ce ;D. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...