Iron Tower Studio podsumowuje ostatnie lata i... zapowiada kontynuację Colony Ship!

Najnowszy dziennik deweloperski Iron Tower Studio okazał się szczególnie interesujący. Deweloperzy podsumowali w nim ostatnie lata swojej pracy, a także zaprezentowali plany na przyszłość - tę najbliższą, jak i tę nieco bardziej odległą.

Przede wszystkim nowy artykuł to kopalnia ciekawych liczb dot. sprzedaży The Age of Decadence, Dungeon Rats oraz produkcji Colony Ship. Producenci z Iron Tower Studio zaprezentowali szczegółowe wyniki sprzedaży za poszczególne lata, statystyki “list życzeń”, a także ich konwersje. W ogólnym rozrachunku deweloperzy są zadowoleni z tego, co udało im się do tej pory osiągnąć.

Obecnie Iron Tower Studio skupia się całkowicie na ukończeniu prac nad Colony Ship. Taktyczny RPG osadzony na statku kosmicznym doczekał się pierwszego grywalnego builda, a do końca 2019 r. deweloperzy powinni być w stanie zaprezentować pełnoprawne demo. Twórcy gry poinformowali również, że ku ich zaskoczeniu otrzymali ofertę współpracy z dużym wydawcą, jednak ostatecznie odrzucili tę propozycję.

 

To bynajmniej nie oznacza, że niezależne studio nie wybiega w przyszłość. Aby utrzymać rentowność, deweloperzy muszą już myśleć o kolejnej produkcji, którą będzie... Colony Ship 2! Kontynuacja niewydanej jeszcze gry wykorzysta większość systemów, które stanowią bazę dla tworzonego właśnie tytułu. Główną różnicą pomiędzy tymi grami będzie setting. O ile Colony Ship rozgrywa się w całości na tytułowym statku kolonizacyjnym, o tyle “dwojka” pozwoli nam założyć na docelowej planecie pierwszą ludzką kolonię i... spotkać się z obcymi. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała obca cywilizacji, aczkolwiek w dzienniku deweloperskim pojawiły się już pierwsze szkice koncepcyjne dot. nowej gry.

Szczegółowe informacje na każdy z w/w tematów znajdziecie tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.