Fani pracują nad wskrzeszeniem gry Warhammer Online: Age of Reckoning

W latach 2008-13 fani "Młotka" mogli cieszyć się jedynym jak do tej pory pełnoprawnym MMORPG-iem w ich ulubionym uniwersum. Warhammer Online: Age of Reckoning nie spełniło jednak pokładanych w nim oczekiwań i, po zakupie Mythic Entertainment przez EA oraz zamknięciu studia, projekt został zamknięty. Nie wszyscy fani zaakceptowali tę decyzję.

Cześć społeczności WAR, jak często nazywana była gra Mythic, bardzo źle zniosła decyzję o zamknięciu wszystkich serwerów. Koniec końców Warhammer Online posiadał kilka unikatowych cech jak ogromne bitwy RvR (Realm vs. Realm), których nie mogło zaoferować żadne inne MMORPG. Tak oto narodził się pomysł wskrzeszenia gry siłami samej społeczności.

Początkowo powstały dwie takie, działające od siebie niezależnie inicjatywy. Po pewnym czasie ich twórcy postanowili połączyć się, tworząc projekt Return of Reckoning. Czym on tak naprawdę jest?

 

Fanowskie dzieło to darmowy emulator gry Warhammer Online: Age of Reckoning, które pozwala ponownie posmakować Starego Świata wraz z innymi fanami "Młotka". Warto zaznaczyć, że choć twórcy RoR starali się odwzorować pierwotną rozgrywkę możliwie jak najwierniej, to jednak wprowadzili kilka autorskich zmian, które nie zawsze budziły pełną akceptację ze strony innych graczy. Jak mówią sami autorzy emulatora, wprowadzenie pewnych modyfikacji takich jak znaczący rebalans rozgrywki, były konieczne, by utrzymać rywalizację pomiędzy graczami na odpowiednim poziomie.

Obecnie Return of Reckoning znajduje się w fazie alfa, jednak jest ona w pełni grywalna. Autorzy projektu wypuszczają regularne aktualizacje, więc istnieje szansa, że pewnego dnia proces "wskrzeszania" Warhammera Online zostanie ukończony. Jeśli jednak lubiliście MMORPG-a studia Mythic, to być już teraz warto powrócić do gry i raz jeszcze rozsmakować się w walce RvR.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.