Remake Gothika zostanie stworzony przez Alkimia Interactive

Prace nad remakiem Gothika już od ponad roku toczą się w barcelońskim oddziale THQ Nordic. W ostatnim czasei zespół przeszedł restruktyrazację i oficjalnie zamienił się w Alkimia Interactive.

Przypomnijmy, że stary-nowy zespół będzie odpowiedzialny za odświeżenie kultowego klasyka sprzed lat. Kto jeszcze nie miał okazji w niego zagrać, temu przypominamy zarys fabularny gry:

 

Król Rhobar II potrzebuje dużych ilości magicznej rudy, aby wykuwać potężne bronie i wykorzystuje wszystkich dostępnych więźniów do pracy w kopalniach Khorinis. Aby uniemożliwić im ucieczkę, monarcha prosi swoich najlepszych magów o stworzenie magicznej bariery. Jednak coś idzie nie tak. Magia wymyka się spod kontroli, a bunt zamienia kopalnie w dzikie terytorium kontrolowane przez najbrutalniejszych z więźniów.

Król zmuszony jest negocjować z nowymi właścicielami, podczas gdy napięcia między różnymi frakcjami kopalni rosną. Nikt nie spodziewa się, że przybycie nieznanego więźnia zmieni absolutnie wszystko.

Data wydania remake'u Gothika pozostaje nieznana.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.