Circus Electrique, nowy taktyczny cRPG od Zen Studios, oficjalnie zapowiedziany

Zen Studios jest na razie znane przede wszystkim z szeregu gier arcade'owych oraz ambitnego, taktycznego dungeon crawlera Operencia: The Stolen Sun. Wygląda na to, że Węgrzy stawiają na przyszłość w drugim z ww. gatunków, o czym może świadczyć nowa, zapowiedziana właśnie produkcja - Circus Electrique.

Najnowsza gra Zen Studios, która zaczerpnęła tytuł od nazwy wielkiego wiktoriańskiego show w steampunkowym Londynie, łączy w sobie elementy klasycznego cRPG-a z taktycznym, turowym systemem walki, mechaniką zarządzania cyrkiem oraz estetytką wieku pary.

Fabuła Circus Electrique zasadza się na dość prostym schemacie. Otóż pewnego dnia mieszkańcy Londynu zostają w tajemniczy sposób zamienieni w krwiożerczych zabójców. Wszystko wskazuje na to, że jedynymi, którzy moga uratować stolicę brytyjskiego imperium, jest trupa składającą się z siłaczy, klaunów, połykaczy płomieni i innych niezwykle uzdolnionych osobistości.

 

Członkowie Elekrycznego Cyrku nie tylko spróbują uratować świat, ale również zarobić na siebie regularnymi występami. W tym względzie ciekawie zapowiada się system moralny zwany Devotion, który wpłynie na efektywność bohaterów zarówno w walkach na ulicach Londynu, jak i podczas występów w cyrkowym namiocie.

Premierę Circus Electrique zapowiedziano na 2022 r. Już teraz można jednak obejrzeć pierwsze screeny oraz dodać grę do swojej listy życzeń na Steamie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.