Kolejna produkcja Owlcat Games będzie osadzona w settingu Starfindera?

Obecnie Owlcat Games może pochwalić się dwoma całkiem udanymi cRPG-a bazującymi na świecie oraz settingu Pathfindera. Wiele wskazuje na to, że kolejna produkcja rosyjskiego studia może mieć nieco klimat, a to dlatego, że oprze się na uniwersum i zasadach... Starfindera.

Fani Kingmakera oraz Wrath of the Righteous od dawna próbują podpytywać producentów z Owlcat Games o ich kolejną grę. Ci postanowili w końcu stworzyć specjalną stronę whatisnext.owlcat.games, która nie pozostawia wątpliwości co do tego, że kolejna produkcja Rosjan zabierze graczy w przestrzeń kosmiczną.

A skoro tak, to wybór systemu Starfinder wydaje się najbardziej logiczną opcją. Jest to bowiem setting powstały w oparciu o Pathfindera i posiadający wiele zbieżnych mechanik, choć oczywiście miejsce łotrzyków i czarodziejów zastępują biohakerzy i technomanci, a wśród dostępnych ras pojawiają się m.in. androidy i galaratowaci obcy. Jeśli dołożyć do tego bliskie relacje biznesowe pomiędzy Owlcat Games i Paizo Inc., które jest właścicielem licencji do tego systemu, Starfinder brzmi jak oczywisty wybór.

Oczywiście na dzień dzisiejszy są to tylko niepotwierdzone plotki, a Rosjanie niemal całkowicie skupiają się na dalszym wsparciu dla Pathfinder: Wrath of the Righteous. Część zespołu na pewno jednak planuje już kolejny krok rosyjskiego studia i tym razem może to być krok w mroczną, nieznaną przestrzeń kosmiczną, eony po wydarzeniach w Golarionie, które poznaliśmy w dotychczasowych produkcjach "Sowokotów". Czekamy na kolejne wieści.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.