Samodzielny dodatek Gwint: Mag Renegat oficjalnie zapowiedziany i... wydany!

Na początku bieżącego roku CD Projekt RED zapowiedziało stworzenie nowej gry na bazie Gwinta, urtrzymanej w duchu znanej i lubianej Wojny Krwi. Nowa produkcja polskiego studia, wówczas znana jako Project Golden Nekker, dziś została oficjalnie przedstawiona jako Gwint: Mag Renegat i... wydana!

Najnwosza gra RED-ów to pierwszy samodzielny, jednoosobowy dodatek do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, który łączy elementy roguelike, budowy talii i strategii z niepowtarzalną mechaniką bitew karcianych znanych z Gwinta czy wspomnianej już Wojny Krwi.

Pod względem fabuły Mag Renegat zabiera graczy w odległą przeszłość wiedźmińskiego uniwersum. Tytułem wprowadzenia:

 

Na sto lat przed tym, jak Geralt i inni wiedźmini pojawili się na kontynencie, Koniunkcja Sfer sprowadziła na niego niezliczone rzesze potworów. Ludzkość desperacko potrzebowała sposobu na walkę z hordą bestii, by przetrwać.

Wyrusz śladami młodego, ambitnego maga Alzura i jego towarzyszki Lily, którzy podejmują się niebezpiecznego zadania stworzenia żywej broni, która raz na zawsze wyeliminuje zagrożenie ze strony potworów. 

Premierowy zwiastun Maga Renegata obejrzycie poniżej. Zachęcam też do obejrzenia galerii screenów.

Gwint: Mag Renegat jest już dostępny m.in. na GOG.com oraz Steamie. Grę można nabyć w dwóch różnych odsłonach:

  • Standard Edition w cenie 35,99 zł;
  • Deluxe Edition w cenie 71,99 zł, która poza podstawową częścią gry zapewnia także dostęp do oficjalnej ścieżki dźwiękowej, 3 alternatywnych wyglądów Alzura do użycia w trakcie gry, a także kilku dodatków do multiplayerowej wersji Gwinta takich jak:
    • Plansza: Jamurlak
    • 4 rewersy „GWINT: Mag Renegat”
    • Tytuł: Pierwszy wiedźmin
    • 5 ostatecznych beczek premium

Co sądzicie o tej nowej odsłonie Gwinta?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.