Rozpoczęła się crowdfundingowa zbiórka na grę planszową Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance podbiło serca PC-towych i konsolowych graczy na całym świecie. Teraz produkcja Warhorse Studios w nieco zmienionej formie zamierza zawojować rynek gier planszowych, a pomóc w tym ma rozpoczęta właśnie crowdfundingowa zbiórka pieniędzy.

Kingdom Come: Deliverance - The Board Game ponownie zabierze graczy do XV-wiecznego Królestwa Czech, choć w nieco późniejszym okresie, niż miało to miejsce w grze wideo. Historia planszówka rozgrywa się bowiem na początku wojen husyckich. Tytułem wprowadzenia do fabuły:

 

Jest rok 1421. Od bitwy pod Živohoštem, która rozpoczęła wojny husyckie, minęły dwa okropne lata. Katolicy i husyci sięgnęli po broń i rzucili sobie do gardeł, lecz ten konflikt sprawił także, że brat wystąpił przeciwko bratu, syn przeciwko ojcu, a miasto przeciwko miastu.

Katolicki biskup Ołomuńca Jan Železný wybrał was na swoje sługi. Jego plan zakłada destabilizację pro-husyckiej Pragi i to właśnie wy będziecie odpowiadać za wcielenie tych założeń w życie.

Musicie odnaleźć lojalnego sługę biskupa Jana, Wilka z Wolfsburga. Jego ostatnia kryjówka znajdowała się w pobliżu opactwa w Sazawie, nie więcej niż pół dnia drogi stąd.

Wilk zbierał cenne informacje do tzw. Rejestru Zdrajców - listy katolików, którzy skrycie wspierali husycką rebelię.

Teraz jednak Wilk zamilkł...

Kingdom Come: Deliverance - The Board Game jest kooperacyjnym, planszowym RPG-iem przeznaczonym dla 1-4 graczy. Gra stawia mocny akcent przy fabule oraz rozwoju postaci, zapewniając dostęp do 4 różnych archetypów bohatera. Cała rozgrywka opiera się na zbieraniu cennych informacji, które mogą odwrócić losy wojny. W tym celu należy wędrować, skradać się, przekupywać ludzi, a nawet siać plotki... Kiedy sprawy przybiorą dynamiczny obrót, z pomocą przyjdzie autorski system walki. Ponadto, rozgrywka jest również wspierana przez aplikację mobilną, dzięki czemu gracze mogą nie przejmować się jej mechanikami, lecz całkowicie skupić na wykonywanym zadaniu.

Najnowszy zwiastun KCD - The Board Game obejrzycie poniżej.

Premiera planszowej odsłony Kingdom Come: Deliverance została zaplanowana na grudzień 2024 r. Jeśli jednak chcecie uzyskać tę grę w niższej cenie i z kilkoma dodatkami ekstra, warto już teraz zainteresować się crowdfundingową zbiórką na platformie Gamefound. Najniższy próg, który gwarantuje podstawową wersję KCD - The Board Game, to koszt 130 EUR.

Zbiórka osiągnęła już swój podstawowy cel, tj. 100 tys, EUR, dlatego można mieć już pewność, że wydanie planszówki osadzonej w realiach wojen husyckich jest niezagrożone. Kampania w serwisie Gamefound potrwa do 7 października.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.