Alaloth: twórcy gry zaktualizowali roadmapę na 2022 r.

Od czasu publikacji poprzedniej roadmapy Alalotha minęło już trochę czasu. Z uwagi na to deweloperzy z Gamera Interactive postanowili przedstawić aktualny, wcale nie mniej obiecujący obraz swoich planów na najbliższe miesiące.

Oczywiście rzeczą, na którą czekają wszyscy gracze PC-towi, jest najbliższa aktualizacja dodająca pełne wsparcie dla rozgrywki przy pomocy klawiatury i myszy. Taka możliwość powinna być w grze już od pierwszego dnia Wczesnego Dostępu, ale z pewnych przyczyn tak się nie stało. Na szczęście wydanie tej aktualizacji to już tylko kwestia dni. W tym samym czasie Alaloth doczeka się również pierwszego "update'u świata" w postaci czterech nowych lokacji z nowymi bohaterami i zadaniami.

To jednak dopiero początek dobrych wieści. W październiku gracze mogą spodziewać się aktualizacji Griffins & Ships. Wprowadzi ona do gry gryfie wierzchowce, których będą mogli dosiadać elficcy czempioni - oczywiście po uprzednim udowodnieniu swojej wartości. Pozostałe rasy będą musiały zadowolić się innym nowym środkiem transportu, a mianowicie statkami, które za drobną opłatą znacząco skrócą czas podróży pomiędzy poszczególnymi portami Plamenu. A tych w przyszłości ma przybyć!

 

Listopad przyniesie graczom Alalotha kolejną dużą aktuazalizację świata gry. Wówczas w Plamenie pojawia się 4 nowe lokacje "bitewne", a każda z nich będzie posiadać własnego bossa. Należy też spodziewać się kolejnych "zwykłych" lokacji, zadań i łupów do zgarnięcia. Wtedy też deweloperzy zamierzają wprowadzić znaczące zmiany w sposobie funkcjonowania towarzyszy, a także udostępnić nowy tryb rozgrywki dla prawdziwych twardzieli - permadeath.

Wreszcie w grudniu nastąpi wielkie otwarcie Krwawnika (oryg. The Bleeding) - areny gladiatorów położonej na Pustkowiach Bagi, która położy podwaliny pod osobny tryb rozgrywki. Świat gry zostanie poszerzony o kolejne lokacje, dzięki czemu bohaterowie Plamenu po raz pierwszy będą mogli wywędrować poza Cztery Królestwa. Wtedy też mechanika rozwoju postaci zostanie zaktualizowana o 12 nowych atrybutów (traitów), a znaczące poprawki dotkną takich systemów jak rzemiosło, alchemia czy twierdze.

Pełna roadmapa przedstawia się następująco:

Jak zatem widać, gracze Alaloth: Champions of the Four Kingdoms muszą szykować się na intensywną jesień i zimę.

Więcej informacji o planowych aktualizacjach przeczytacie pod niniejszym adresem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.