Guild Wars 2: AreneNet podsumowało 2022 r.

Tuż przed zakończeniem roku studio ArenaNet postanowiło podsumować ostatni rok w Guild Wars 2. Ten, jak się okazuje, był jednym z najlepszych w historii gry!

2022 r. był rzeczywiście niezwykły dla graczy Guild Wars 2. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy swoją premierę miał trzeci dodatek do gry, zatytułowany End of Dragons, który pozwolił graczom ponownie odwiedzić Canthę i doprowadzić do końca wątek starożytnych smoków.

To bynajmniej nie wszystko. W tym roku Guild Wars 2 świętowało swoje 10-lecie i przy tej okazji gra zadebiutowała na Steamie. Ponadto Living World Season 1 powrócił do GW2 za darmo jako integralna część historii, umożliwiając poznanie wydarzeń rozgrywających się w pierwszym sezonie "Żyjącego Świata" wszystkim nowym graczom. Do tego wszystkiego należy doliczyć restrukturyzację systemu WvW,  szereg zmian balansujących rozgrywkę i wiele więcej. Dla twórców gry był to naprawdę intensywny rok.

 

Wysiłek się jednak opłacił. Już w kwietniu dodatek End of Dragons sprzedał się w większym nakładzie niż poprzednie rozszerzenie. Path of Fire, a liczba aktywnych graczy zwiększyła się ponad dwukrotnie w stosunku do poprzednich lat. Teraz ArenaNet może pochwalić się kolejnym osiągnięciem: w 2022 r. świat Tyrii odwiedziło najwięcej graczy od 2015 r., kiedy to wydano dodatek Heart of Thorns, a podstawowa część Guild Wars 2 została udostępniona za darmo.

Oczywiście załoga studia ArenaNet jest dumna ze swoich osiągnięć i zamierza wykorzystać je jako podstawę do dalszej rozbudowy gry. W pierwszym kwartale 2023 r. gracze GW2 mogą spodziewać się m.in. zakończenia prac nad przejściem na DirectX 11 oraz restrukturyzacją systemu WvW, a także całkowicie świeżej zawartości związanej z dodatkiem End of Dragons. W kuluarach mówi się również o kolejnym, czwartym dodatku do tego popularnego MMORPG-a.

Niewątpliwie przyszłość Guild Wars 2 rysuje się w jasnych barwach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapoznajcie się z pełną treścią podsumowania 2022 r. przygotowanego przez ArenaNet.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.