Guild Wars 2: wsparcie dla DirectX 11 zwiększy minimalne wymagania sprzętowe gry

ArenaNet od wielu miesięcy pracuje nad implementacją w Guild Wars 2 pełnej obsługi technologii DirectX 11. Wkrótce prace te dobiegną końca, lecz wydanie nowego renderera sprawi, że minimalne wymagania sprzętowe popularnego MMORPG-a będą musiały wzrosnąć.

Do tej pory do obsługi Guild Wars 2 wystarczała karta graficzna kompatybilna z technologia DirectX 9. "Przesiadka" na DX11 pozwoli jednak znacząco poprawić wizualny aspekt gry, a także jej wydajność, dlatego odkładany przez wiele upgrade jest już terac nieunikniony.

Migracja graczy na nowy renderer rozpocznie się 6 lutego i to właśnie wtedy oficjalne minimalne wymagania sprzętowe Guild Wars 2 doczekają się aktualizacji. Cały proces powinien potrwać ok. 8 tygodni, by ostatecznie zakończyć się nie później niż 18 kwietnia. Od tego dnia już każdy gracz przemierzający Tyrię czy Canthę będzie musiał posiadać na pokładzie kartę graficzną kompatybilną z DirectX 11 lub... skorzystać z usługi streamingowej takiej jak NVIDIA GeForce NOW.

 

Szczegółowe informacje na temat aktualizacji znajdziecie na oficjalnym forum Guild Wars 2.

W 2023 r. taka zmiana nie powinna nikogo dziwić - szczególnie, gdy wziąć pod uwagę, że DirectX 11 został wydany 3 lata przed premierą oryginalnego GW2 i dziś wydaje się już dość przestarzały. Sprzęt kompatybilny z DX11 nie należy już do drogich, a w odwodzie jest zawsze ww. usługa streamingowa. Miejmy nadzieję, że skok jakościowy idący za nowym rendererem będzie naprawdę widoczny.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.