Neverwinter: Menzoberranzan oficjalnie zapowiedziane!

Cryptic Studios ogłosiło kolejne, 25 już rozszerzenie do swojego flagowego MMORPG-a Neverwinter. Dodatek Menzoberranzan po raz pierwszy w historii gry pozwoli zwiedzić tytułowe miasto, będące niegdyś domem samego Drizzta Do'Urdena.

Nadchodzące rozszerzenie zakończy dwuczęściowy wątek fabularny rozpoczęty w Northdark Reaches, za którego stworzenie odpowiadają sam R. A. Salvatore oraz jego syn Geno.

Jarlaxle Baenre, lider kompanii najemników Bregan D'aerthe, powrócił do legendarnego Miasta Pająków, Menzoberranzan, i połączył swe siły ze znakomitym zwiadowcą Braelinem Janquayem. Na horyzoncie jawi się widmo wojny domowej, a w okolicy słychać plotki, jakoby dawno zapomniany artefakt miał przechylić szalę zwyciestwa na korzyść bogini Lolth. Jeśli coś tak potężnego trafi w niepowołane ręce, Podmrok może spowić chaos. Aby do tego nie dopuścić, bohaterowie Neverwinter będą musieli dołączyć do sił byłych driderów z Blaspheme i raz jeszcze zanurzyć się w ciemność - tym razem po to, by uratować wspaniałe miasto Menzoberranzan.

 

NIetrudno zgadnąć, że wizyta w Mieście Pająków stanowi główną atrakcję nadchodzącego dodatku do Neverwintera. W mieście będzie roić się jednak od patrolów oraz zabójców, czyhających na życie intruzów. Na śmiałków czekają jednak nowe zadania, wymagające bitwy, włączając te heroiczne, ale także wspaniałe nagrody. Wszystko to najsłynniejszym regionie faerûńskiego Podmroku.

Ponadto, z okazji 10 rocznicy wydania Neverwintera, gracze będą mogli rzucić wyzwanie Gzemnidowi - bóstwu beholderów. Ten, gdy tylko dowiedział się o potężnej mocy artefaktu znanego jako Oko Odrana, przyjął fizyczną postać wewnątrz swojego relikwiarza i teraz wyczekuje śmiałków, którzy są dostatecznie odważni i głupi, by stanąć twarzą w twarz z wielookim bóstwem. Niemniej ci, którzy odniosą zwycięstwo w walce z tym niezwykłym przeciwnikiem, mogą liczyć na epickie nagrody.

Aktualizacja, która będzie towarzyszyć premierze dodatku Menzoberranzan, wprowadzi również do Neverwintera szereg zmian balansujących towarzyszy, nowe usprawnienia w systemie wierzchowców związane z insygniami, a także kolejne nagrody dla miłośników store eventów.

Kiedy spodziewać się tego wszystkiego? Już niedługo, bowiem premierę modułu Neverwinter: Menzoberranzan zaplanowano na 28 marca.

Jak zapatrujecie się na wyprawę do najsłynniejszego miasta Podmroku?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.