Twórcy The Lamplighters League przybliżają główne założenia gry

Nieco ponad tydzień temu Harebrained Schemes oficjalnie zapowiedziało swoją nową produkcję: taktycznego cRPG-a The Lamplighters League. Teraz nadszedł czas, by w pierwszym dzienniku deweloperskim opowiedzieć nieco więcej o głównych założeniach gry.

Chris Rogers, dyrektor projektu, w obszernym artykule przybliżył wizję, która stoi za The Lamplighters League. Jednym z jej fundamentów są postaci. W premierowym wydaniu cRPG-a gracze otrzymają możliwość zwerbowania do 10 "Lamplighterów", a każdy z nich będzie postacią o odmiennej osobowości oraz umiejętnościach. Jako że rytułowa liga posiada bardzo ograniczone środki, bohaterowie będą musieli nauczyć się ze sobą współpracować na poziomie osobistym, a gracz zostanie zachęcony do tego, by szukać synergii pomiędzy ich umiejętnościami.

Drugim ważnym elementem The Lamplighters League jest "pulpowa" atmosfera opowieści z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Producenci z Harebrained Schemes dokładają starań, by uchwycić ich ducha poprzez historie o tajemniczych i dziwacznych zagrożeniach, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Wszystko to doprawione zostanie odrobiną konwencji noir i typowych dla niej zagadek rozwiązanych przez detektywów o umysłach ostrych niczym brzytwy.

 

Wreszcie jest i trzeci filar, nie mniej ważny, a zatem mieszanka infiltracja w czasie rzeczywistym oraz walki w turowym, taktycznym systemie. Na podstawie przeprowadzonych testów producenci z Harebrained Schemes stwierdzili, że takie podejście oferuje najciekawszy model rozgrywki, w którym bohaterowie sterowani przez gracza mogą przygotowywać zasadzki i samodzielnie decydować, kiedy "zrobi się główni". Trzeba bowiem pamiętać, że w starciu z Banished Court, czyli czarnymi charakterami tej opowieści, "Lamplighetrzy" są z góry skazani na porażkę... a to oznacza, że muszą grać nieczysto i zniwelować przewagi przeciwnika swoim sprytem i nieszablonowym myśleniem.

Tak pokrótce przedstawia się wizja stojąca za The Lamplighters League. Zainteresowanych szczegółami każdego z ww. zagadnień odsyłam do materiału źródłowego.

Kolejne dzienniki deweloperskie omówią takie zagadnienia jak system walki czy charakterystyka poszczególnych bohaterów. Na lekturę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, choć zapewne niezbyt długo, ponieważ premierę The Lamplighters League zaplanowano na 2023 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.