Mark Darrah powraca do BioWare'u, by wesprzeć zespół pracujący nad Dragon Age: Straszliwym Wilkiem

Prace nad Straszliwym Wilkiem, najnowszą odsłoną sagi Dragon Age, trwają w najlepsze, a zespół wzmacnia się, by kolejna część spełniła oczekiwania fanów. Jedną z osób, które zasili szeregi studia jest... jego weteran, Mark Darrah.

Były dyrektor wykonawczy BioWare'u zrezygnował ze swojej pozycji pod koniec 2020 r. Teraz wrócił jednak w roli konsultanta, by pomóc połączyć ze sobą wizję nowej gry z dziedzictwem dotychczasowej serii.

 

Kontynuujemy iterowanie oraz szlifowanie Straszliwgo Wilka, skupiając się na sprawach, które dla naszych fanów znaczą najwięcej. W związku z tym, że łączymy nową grę z dziedzictwem serii, Mark Darrah dołączy do zespołu jako konsultant, wnosząc do niego lata doświadczeń w pracy nad Dragon Agem. Jesteśmy dumni z tego zespołu, który posiada na swoim czele mocnych liderów i znakomicie współpracuje, by zrealizować naszą wizję gry - powiedział Gary McKay, główny menadżer BioWare'u w rozmowie z portalem GamesBeat.

To jednak nie koniec wzmocnień. Aby przyspieszyć pracę nad Straszliwym Wilkiem, do zespołu pracującego nad grą włączą się producenci z ekipy tworzącej nową odsłonę serii Mass Effect. Ta ostatnia jest w fazie wczesnej preprodukcji, dlatego bez większego problemu jest w stanie "wypożyczyć" część swoich pracowników.

Masze studio skupia się na tym, żeby Dragon Age: Straszliwy Wilk był grą najlepszą z możliwych, podczas gdy rdzeń zespołu Mass Effecta kontynuuje pre-produkcję swojej nowej gry - dodał McKay.

BioWare posiada długą historię tworzenia wspaniałych gier dla pojedynczego gracza z wciągającymi historiami, w które fani mogą zanurzyć się bez końca - napisała w swoim oświadczeniu Samantha Ryan, starsza wiceprezes i generalna menadżer grupy EA. Przy kolejnym Dragon Age'u wykorzystali swój czas, próbując nowych rzeczy, wprowadzając właściwych ludzi i usprawniając swoją grę. To normalne dla tak złożonej gry tego gatunku. Ta faza produkcje zajmuje czas, a deweloperzy chcą miec pewność, że zadowolą swoich fanów.

Przypomnijmy, że zeszłej jesieni BioWare ukończyło pracę nad alfą gry Dragon Age: Straszliwy Wilk. Najnowsza produkcja kanadyjskiego studia od kilku miesięcy znajduje się już w fazie post-produkcji i można spodziewać się, że premiera jest kwestią ok. roku. Oficjalna data wydania gry nie została na razie ujawniona.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.