The Outer Worlds sprzedało się już w nakładzie ponad 5 mln egzemplarzy

5 mln egzemplarzy - niewiele gier cRPG może pochwalić się takim wynikiem sprzedaży. Do ich grona dołączył właśnie The Outer Worlds, ostatni przebój studia Obsidian Entertainment.

Przypomnijmy, że ten kosmiczny action RPG został po raz pierwszy wydany ekskluzywnie na platformie Epic Games Store pod koniec 2019 r. Rok później produkcja Obsidianu zadebiutowała na Steamie. W międzyczasie na rynku pojawiły się dwa dodatki: Coś się czai na Gorgonie oraz Morderstwo na Erydanie. Ostatecznym aktem historii The Outer Worlds było wydanie w tym roku specjalnej Spacer's Choice Edition, która zawiera w sobie wszystkie ww. tytuły, a także wizualny upgrade gry.

Jak zatem widać, The Outer Worlds przeszło dość długą drogę. Długą, lecz udaną, ponieważ wg najnowszego raportu finansowego Take Two Interactive, produkcja Obsidianu sprzedała się już w nakładzie ponad 5 mln egzemplarzy. Oznacza to, że w niespełna dwa lata osiągnęła ona ok. 1 mln sprzedanych kopii, ponieważ gdy po raz ostatni wydawca gry raportował jej wyniki w sierpniu 2021 r., The Outer Worlds miało po stronie sprzedaży 4 mln egzemplarzy.

 

Tak dobre wyniki sprawiły, że Obsidian już w 2021 r. oficjalnie zapowiedział The Outer Worlds 2. Od tamtej pory nie pojawiła się jednak nawet pojedyncza informacja na temat kontynuacji action RPG-a. Niemniej przejście studia pod skrzydła Microsoftu z pewnością zapewniło mu zastrzyk gotówki i dodatkowy czas. Można zatem spodziewać się, że kolejna wyprawa na "zewnętrz światy" będzie jeszcze lepsza.

A kiedy to nastąpi? Kiedy przyjdzie na to czas...


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.