Pathfinder: WotR: Patch 2.1.5 został udostępniony i... wywołał duże kontrowersje

W zeszłym tygodniu Owlcat Games wydało Patcha 2.1.5 do Pathfinder: Wrath of the Righteous, który zwyczajowo naprawił szereg problemów. Co ciekawe, wprowadził też dodatkowe oprogramowanie, które wywołało spore kontrowersje.

Wśród najważniejszych zmian producenci gry wymienili zmiany optymalizujące lokacje w dodatkach Through the Ashes oraz The Treasure of the Midnight Isles, a także usunięcie irytujących błędów związanych z wędrówkę po wieży maga w Alushinyrra i rozmową z Ramlenem. Na liście pojawił się jednak jeszcze jeden punkt i to właśnie on wywołał małą burzę.

Mowa o integracji z oprogramowaniem firmy AppsFlyer, które jest używane do śledzenia konwersji w kampaniach marketingowych. Krótko mówiąc, oprogramowanie to dostarcza deweloperom informacji na temat tego, z jakiego źródła pochodzą użytkownicy, którzy zakupili grę. To wywołało obawy graczy o śledzenie i rozpętało dyskusję na temat polityki prywatności firmy.

 

Rezultat? Owlcat Games zdecydowało się wycofać z implementacji AppsFlyera i wdrożyć hotfix, który usuwa go z gry. Deweloperzy stwierdzili, że dobre relacje ze społecznością Pathfinder: Wrath of the Righteous są dla nich znacznie cenniejsze od oszczędności, jakie mogłaby przynieść optymalizacja kampanii marketingowych.

Pełną listę zmian, jakie wprowadził do WotR Patch 2.1.5 znajdziecie tutaj. Z kolei pod niniejszym adresem możecie zapoznać się z oficjalnym oświadczeniem Owlcat Games dot. usunięcia z gry oprogramowania firmy AppsFlyer.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.