Swordhaven: Iron Conspiracy z powodzeniem wystartowało na Kickstarterze

Zgodnie z zapowiedzią ATOM Team rozpoczęło crowdfundingową zbiórkę na rzecz swojego nowego projektu, izometrycznego, taktycznego cRPG-a Swordhaven: Iron Conspiracy. Początek należy uznać za co najmniej udany.

Przypomnijmy, że Iron Conspiracy jest hołdem dla klasycznych, izometrycznych cRPG-ów spod znaku Infinity Engine. W nowej produkcji Atom Team będzie można stworzyć drużynę liczącą sobie do 5 bohaterów z unikatowym pochodzeniem i zadaniami, lecz bez twardo ustalonej klasy postaci, przemierzać całkowicie otwarty świat pełny opowieści i przygód, a do tego toczyć boje w taktycznym turowym systemie walki, który pozwoli wybrać pomiędzy rozwiązaniem turowym a "RTwP", czyli walką w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą.

Tym razem ekipa ATOM Team zamierza zabrać graczy w podróż do całkowicie nowej krainy fantasy, a mianowicie na niebezpieczne rubieże Novej Drakonii oraz do jej stolicy, tytułowego Swordhaven.

 

Nova Drakonia, którą jako pierwsze zasiedliły plemiona sluriamskich barbarzyńców, jest obecnie protektoratem Imperium Kudôniańskiego. Ta odległa kraina zawiera ogromne złoża rudy balty - jedynego na śniego źródła bladego żelaza, cenionego za swoję unikatową siłę oraz zdolność do hartowania.

Południowa część kraju jest zarządzania przez Wysokiego Waidelotta (kapłana) oraz radę złożoną z kupców. Portowe miasto Swordhaven, otaczające je gospodarstwa oraz bezcenne kopalnie balty stanowią ich lenno.

Północne rubieże są kontrolowane przez Zakon Bractwa Miecza. Jego członkowie, wysłani dawno temu przez Imperium w celu podbicia tych ziem, teraz są uznawani za lokalnych arystokratów.

Aby ukończyć projekt, ATOM Team poprosił miłośników taktycznych cRPG-ów o wsparcie rzędu 36 tys. EUR. Po kilku dniach zbiórki na koncie Swordhaven: Iron Conspiracy znajduje się już blisko 28 tys. EUR, co oznacza, że niemal na pewno Kickstarterowa kampania zakończy się sukcesem. Aby tak się stało, projekt musi zebrać do 10 maja pozostałe 8 tys. EUR.

Jeśli chcecie już teraz zapewnić sobie klucz Swordhaven: Iron Conspiracy, włączając w to wersję Early Access, wystarczy wysupłać z kiesy 20 EUR, a zatem ok. 86 zł, i wpłacić je na Kickstarterze. Zanim dokonacie wpłaty, warto zapoznać się z darmowym demem gry, które już teraz można pobrać ze Steama.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.