Premiera moda do Neverwinter Nights 2 pt. Untold Tales of Tolkien

Chociaż od premiery Neverwinter Nights 2 minęło już ładnych kilka lat, scena modderska gry jest wciąż żywa i płodna. Jednym z ciekawszych wytworów fanowskich rąk jest bez wątpienia mod Untold Tales of Talkien, który tydzień temu trafił do sieci.

Miłośnicy serii być może pamiętają podobny mod do oryginalnego Neverwinter Nights. Nowa wersja to jednak nie tylko odnowiony silnik - wiele aspektów modułu zostało poprawionych. Untold Tales Of Tolkien: The Indanthrine Prince, gdyż tak brzmi pełny tytuł dodatku, to pierwszy mod z trzyczęściowej serii, która pozwala zagłębić się w historie osadzone w Tolkienowskim Śródziemiu. Obecna wersja rozszerzenia jest stabilna i nie powinna sprawiać poważnych problemów, jednakże wydanie ostatecznej wersji moda zaplanowano na przełom 2013 i 2014 r.

A oto krótki zarys fabularny:

 

Na wschodnich rubieżach Rhovanionu położona jest mała wioska - jedna z wielu rozsypanych wśród żyznych pól uprawnych. To właśnie tutaj główny bohater tej opowieści rozpoczyna swoją przygodę. Czeladnik szanowanego uczonego zamienia spokojne, sielskie bytowanie na coś zupełnie odmiennego, gdzie życie, jakie znał, pozostanie daleko za nim.

Z uwagi na to, że w modzie nie spotkamy żadnych postaci chętnych przyłączyć sie do drużyny gracza, rozgrywka smakuje najlepiej w towarzystwie jednego lub dwóch znajomych. Więcej informacji o module, w tym kilkadziesiąt screenów, znajdziecie na NwN Vault.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.